Poprad sa priblížil k postupu, v Krakove zdolal talianskeho súpera

SITA, TASR|19. nov 2021 o 16:35 (aktualizované 19. nov 2021 o 21:39)

Víťazný gól strelil Mike Dalhuisen.

Kontinentálny pohár - E-skupina:

HK Poprad - Asiago Hockey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 15. Šišovský (Handlovský), 27. Dalhuisen (Svitana, Skokan), 58. Svitana (Skokan, Brejčák) - 21. Marchetti.

Rozhodovali: Andersen (Dán.), Sewell (V. Brit.) - Bucki, Gerne (obaja Poľ.), vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0.

Poprad: Tomek – Brejčák, Demo, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Nahálka – Livingston, Skokan, Svitana – Paločko, F. Mešár, Handlovský – Kundrík, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak

Asiago: Vallini – Casetti, Ginnetti, Forte, Gios, Marchetti, Parini, Filippo – Giliati, Mantenuto, Marchetti – Salinitri, Stevan, Magnabosco – Vankus, M. Tessari, Lievore – Rigoni, A. Tessari, Zampieri

POPRAD. Hokejisti Popradu úspešne vstúpili do súbojov E-skupiny 3. kola Kontinentálneho pohára 2021/2022. Na turnaji v poľskom Krakove v piatok popoludní zdolali talianske Asiago 3:1.

Už v sobotu o 19.00 h čaká na slovenského zástupcu duel proti domácej Cracovii Krakov, ktorá v piatok večer nestačila na kazašskú Karagandu 0:2. S Kazachmi si hráči Popradu zmerajú sily v nedeľu o 14.00 h.

Miestenku na januárový finálový turnaj získajú dva najlepšie tímy z oboch skupín 3. kola. Popradčania tak piatkovým triumfom urobili dôležitý krok k postupu.

Celkový víťaz KP získa právo štartu v Lige majstrov 2022/2023.

Nevyužili ani jednu presilovku

Hokejisti Popradu mali proti Talianom počas celého duelu prevahu, v prvej tretine ju korunovali vedúcim gólom Petra Šišovského.

V úvode druhej časti síce inkasovali z hokejky Micheleho Marchetiho, no obranca s holandským pasom Mike Dalhuisen v 27. minúte opäť poslal slovenského vicemajstra do tesného vedenia o jeden gól.

Definitívnu podobu výsledku dal v 58. minúte Patrik Svitana. Taliani síce na poslednú minútu duelu odvolali brankára, no skorigovať sa im už nepodarilo.

Všetky góly padli v rovnovážnom stave, pričom Popradčania nevyužili ani jednu z piatich presiloviek a ubránili sa v oboch svojich oslabeniach.

Nadviažu na Košice či Slovan?

Vo farbách talianskeho mužstva hral 22-ročný slovenský center Marek Vankúš, ktorý z rodného Dolného Kubína odišiel do Asiaga už v lete 2015.

Popradčania predtým v Kontinentálnom pohári štartovali aj v sezónach 1997/1998 a 1998/1999. V oboch prípadoch nepostúpil z 2. kola, keď nestačil na poľský Nowy Targ, respektíve na Duklu Trenčín.

Zatiaľ naposledy malo Slovensko zastúpenie v KP pred trinástimi rokmi, v sezóne 2008/2009 sa celkovým víťazom stali hokejisti Martina.

Túto súťaž pred nimi ovládli aj Košice v premiérovom ročníku 1997/1998 a medzitým aj Slovan Bratislava (2003/2004) a Zvolen (2004/2005).

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Poprad sa priblížil k postupu, v Krakove zdolal talianskeho súpera