Bolo to neskutočné, vraví Regenda. Anaheim ho očaril, láka ho i Hollywood

Pavol Regenda na development kempe v Anaheime.

Bolo to neskutočné, vraví Regenda. Anaheim ho očaril, láka ho i Hollywood

Pavol Regenda na development kempe v Anaheime. (Autor: Pavol Regenda / Instagram)
Pavol Regenda na development kempe v Anaheime.
Pavol Regenda na development kempe v Anaheime. (Autor: Pavol Regenda / Instagram)
Patrik Fotta|8. aug 2022 o 10:30

Aké ambície má Pavol Regenda pred novou sezónou?

Zažiaril na olympiáde v Pekingu, kde získali Slováci bronz i na MS vo Fínsku. Po dvoch sezónach, ktoré odohral v rodných Michalovciach, sa PAVOL REGENDA sťahuje premiérovo do zámoria.

S tímom Anaheim Ducks už absolvoval úvodný kemp. Na ňom sa zoznámil s novými ľuďmi aj s prostredím. Kalifornské pláže zatiaľ nestihol bližšie preskúmať, no verí, že na to bude mať čas v priebehu sezóny.

"Chvíľku vydržte, len odstavím auto a môžem hovoriť," povedal do telefónu za zvuku parkovacích senzorov 22-ročný útočník.

Po návrate zo zámoria sa doma pripravujete na ľade s Michalovcami. Ako vám to ide?

Cítim sa super. Najmä som vďačný Michalovciam, že sa s nimi môžem pripravovať a chodiť na ľad. Pre nich je to tvrdá príprava a ja som tam, takpovediac, navyše. Stále je skvelé byť doma a vidieť chlapcov, s ktorými som odohral posledné sezóny. Zároveň som sa tešil aj na nových ľudí, ktorí prišli do tímu a mohol som sa s nimi zoznámiť.

Ako vás prijali vaši bývalí spoluhráči?

So všetkými som sa rád opäť stretol. Či už to bol Roman Žitný, Peter Galamboš, Jakub Suja, Stano Škorvánek a ďalší. S ostatnými chlapcami, ktorí prišli do tímu, som sa poznal, keďže sme nastupovali proti sebe v extralige. Je skvelé, že väčšina chlapcov sa navzájom pozná a majú hneď uvoľnenú atmosféru. Partia v Michalovciach zatiaľ vyzerá veľmi fajn.

Čo sa v rozhovore dozviete?

  • Ako trávi Regenda leto v rodných Michalovciach.
  • S ktorými hviezdami Anaheimu by si chcel zahrať.
  • Čo zažil na prvom kempe v Kalifornii.
  • Čo ho najviac prekvapilo a aké obľúbené jedlo tam už stihol ochutnať.
  • Ktoré športy si chce v USA pozrieť naživo.

Michalovce zmenili trénera. Fína Tomeka Valtonena vystriedal Kanaďan Tom Coolen. S Valtonenom ste si veľmi dobre rozumeli počas vášho pôsobenia na Zemplíne. Aká bola vaša reakcia, keď ste sa o tejto zmene dozvedeli?

Je pravda, že Tomek mi chýba, keďže sme spolu mali výborný vzťah. Veľmi mi pomohol. Trochu mi je teda ľúto, že už nie je v Michalovciach. Aj taký je však hokejový život. Tréneri sa často menia. Kanaďana som zatiaľ nestretol, pretože sa ešte nemohol pripojiť k tímu.

Asistenti sú však fajn. Na tréningoch sa tvrdo pracuje. Chlapci robia všetko, čo od nich tréneri vyžadujú. Uvidíme, ako im to pôjde v sezóne. Budem na diaľku sledovať, ako sa im darí. Samozrejme, ostanem v kontakte s niektorými chlapcami. Ak sa bude dať, pozriem si aj nejaké ich zápasy, či už naživo alebo zo záznamu.

Leto trávite v Michalovciach. Neďaleko mesta je vodná nádrž Zemplínska šírava, ktorá je najmä v letných mesiacoch mimoriadne populárna. Chodievate tam často?

Práve odtiaľ idem, bol som sa trochu okúpať a zrelaxovať. Stále mám letnú prípravu, čiže často behávam a pracujem na kondičnej stránke. Skombinoval som to s ľadom. Keď mám trochu voľného času, ideme si aj s kamarátmi zaplávať na Šíravu. Je to naše slovenské more. Pri vode si človek vždy veľmi dobre oddýchne. Je to paráda, že za takýmto relaxom nemusíme cestovať ďaleko.

Keď boli asi pred mesiacom veľké horúčavy, bola voda výborne vyhriata. Teraz sa už trochu ochladila. Stále je to však v pohode a človeka to akurát preberie.

Nedávno ste absolvovali kemp v Anaheime. Aké dojmy vo vás zanechal?

V prvom rade podmienky, ktoré majú hráči v NHL k dispozícii, sú neskutočné. Tréneri, posilňovne, ľadové plochy, šatne, všetko je to na špičkovej úrovni. Bolo to mega. Mal som z toho menšie obavy, ale hneď po prvom dni zo mňa opadli. Na takéto podmienky si človek veľmi rýchlo a rád zvykne. Atmosféra tam bola skvelá. Všetci boli pozitívne naladení, od hráčov až po trénerov. Neviem sa dočkať, kedy sa tam vrátim na ďalší kemp v septembri.

Zažili ste niečo výnimočné?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: