Hokejový Slovan zlyhal v Lige majstrov. V skupine nezískal ani bod

Momentka zo zápasu HC Slovan Bratislava - Oceláři Třinec.
Momentka zo zápasu HC Slovan Bratislava - Oceláři Třinec. (Autor: TASR - Jaroslav Novák)
Sportnet, TASR|13. okt 2021 o 20:30 (aktualizované 13. okt 2021 o 22:45)

Za český Třinec skórovali traja Slováci.

Hokejová Liga majstrov

HC Slovan Bratislava - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 34. Yogan (Valach, Urbánek) – 21. Hrehorčák, 27. Ramik (Peterek), 28. Roman (Jaroměřský, Adámek), 44. Dravecký (Michálek, Adámek)

Rozhodovali: Stano, Snášel – D. Konc, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Matěj (Třinec) na 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Slovan: Hlavaj (28. Gudlevskis) – Gachulinec, Golian, Valach, Maier, Štajnoch, Beňo, Královič – Fominykh, Zigo, Jääskeläinen – Urbánek, Kytnár, Yogan – Lukošík, Preisinger, Sukeľ – Kundrík, Trubač, Bubica

Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Michálek, Zahradníček, Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Kofroň, Matěj, Dravecký – Szturc, Čmiel Christov – Ramik, Peterek, Martynek

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj vo svojom poslednom vystúpení v F-skupine Ligy majstrov. Na domácom ľade podľahli v stredu Třincu 1:4 a v tejto edícii európskej klubovej súťaže nezískali ani bod.

V drese českého majstra sa objavili aj štyria slovenskí hokejisti: obranca Martin Marinčin a útočníci Vladimír Dravecký, Miloš Roman a Patrik Hrehorčák. Všetci traja útočníci sa presadili aj gólovo.

V minulosti Slovensko v hokejovej Lige majstrov reprezentovali HC Košice, HK Nitra a HC’05 Banská Bystrica.

Zo skupiny sa podarilo postúpiť len účastníkovi z východného Slovenska v ročníku 2016/2017, v osemfinále play off vypadli so švajčiarskym mužstvom Fribourg-Gottéron.

Slovan sa však stal prvým slovenským zástupcom, ktorý v základnej skupine Lige majstrov nezískal ani bod.

Priebeh zápasu HC Slovan Bratislava - Oceláři Třinec v hokejovej Lige majstrov

I. tretina:

Oba tímy nastúpili do zápasu s vedomím, že nemajú šancu na postup zo skupiny. Aj preto tréneri oboch mužstiev šetrili niektoré opory a šancu dostali aj nové mená.

Hostia mohli ísť do vedenia už po 32 sekundách, keď sa k puku dostal Marinčin, ale jeho strelu zastavila žrď.

Hráči českého majstra sa lepšie pohybovali, v prvej tretine mali viac šancí. Jednu z nich nevyužil Szturc, na opačnej strane mohol skórovať Zigo. Slovanu potom nevyšla ani kombinácia Preisingera s Lukošíkom.

II. tretina:

V druhej tretine sa hráči Třinca ujali vedenia vo vlastnom oslabení, keď Hrehorčák obral o puk Goliana a vzápätí prekonal Hlavaja.

V 27. minúte po ďalšej chybe obrany zvýšil Ramik a o 49 sekúnd neskôr vyhnal Hlavaja z bránky Roman - 0:3.

Až po po tomto góle sa dostali k slovu aj domáci, na 1:3 znížil Yogan.

O pár sekúnd trafil Sukeľ po prihrávke Preisingera žrď, hostia si napokon udržali dvojgólový náskok až do druhej sirény.

III. tretina:

V tretej tretine sa presadil aj tretí slovenský útočník v drese hostí. Dravecký využil prihrávku Adámka a prekonal bezmocného Gudlevskisa.

Slovan mohol niečo urobiť s výsledkom v záverečnej päťminútovke, keď hral presilovú hru po faule Matěja na Fominycha, ale najväčšiu šancu zmaril Urbánkovi brankár Kacetl.

Hlasy po zápase:

Róbert Döme, tréner Slovana: "Urobili sme obrovské chyby, nechcem však chalanov haniť, lebo sú mladí, niektorí mali 16 a 17 rokov. Pre nich je to obrovská škola a nám to ukázalo, kde je európsky hokej. Třinec vyhral zaslúžene."

Václav Varaďa, tréner Třinca: "Chceli sme postúpiť ďalej, odohrali sme vyrovnané zápasy so švédskym Leksandom, potom aj s Fribourgom. Bolo ťažké motivovať hráčov, keď sme už nemali šancu na postup, ale pristúpili sme k zápasom so Slovanom zodpovedne. Boli to kvalitné zápasy aj u nás, aj tu v Bratislave."

Hokejová Liga majstrov - ostatné výsledky:

C-skupina:

Adler Mannheim - Lausanne 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 58. Akdag - 18. Sekáč, 29. Bozon (Gernát), 53. Baumgartner

Cardiff Devils - Lukko Rauma 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)

Góly: 31. Register, 35. Waller, 49. Dupont - 7., 37. a 60. Nyman, 8. Tammela, 18. Kainulainen, 31. Pooley

D-skupina:

Rögle BK - Sönderjyske 8:3 (0:0, 2:1, 6:2)

Góly: 50. a 55. Sjodin, 27. Bristedt, 28. McKiernan, 50. Stromgren, 52. Stal-Lyrenas, 53. Johnsson, 54. Larsson - 30. O'Donnell, 46. Eller, 46. Eskildsen

EV Zug - EHC Mníchov 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

Góly: 14. Kovář - 31. a 55. Schutz, 3. Eckl, 25. Tiffels, 42. Gogulla, 55. Lindner

E-skupina:

HC Lugano - Eisbären Berlín 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 31. Vedova, 33. Wolf - 5. a 46. White, 22. Byron, 59. Fiore

G-skupina:

KAC Klagenfurt - HC Donbass Doneck 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 28. Kapel - 8. Ľalka, 55. Šišľannikov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Hokejový Slovan zlyhal v Lige majstrov. V skupine nezískal ani bod