Chuťovky z NHLky: Chára pobeží maratón. Spraví pár krokov a je v cieli, vtipkujú o ňom

Zdeno Chára v drese Bostonu Bruins na archívnej fotografii.

Chuťovky z NHLky: Chára pobeží maratón. Spraví pár krokov a je v cieli, vtipkujú o ňom

Zdeno Chára v drese Bostonu Bruins na archívnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Zdeno Chára v drese Bostonu Bruins na archívnej fotografii.
Zdeno Chára v drese Bostonu Bruins na archívnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|23. mar 2023 o 15:45

Nové zmluvy v NHL budú čoskoro riešiť Fehérváry a Tatar, možno však i mladíci ako Petrovský.

NEW YORK. Štyridsaťdva kilometrov behu a námahy. To chce premiérovo zvládnuť športovec telom i dušou, Zdeno Chára, v Bostone o necelý mesiac a rovno pred zrakmi státisícov ľudí.

Chuťovky z NHLky

V pravidelnej rubrike Sportnetu ponúkne Šimon Čop každý týždeň novinky a zaujímavosti z NHL, zákulisné informácie, aj vlastné postrehy o najlepšej hokejovej lige sveta.

Dal si veľkú výzvu. Tou je Bostonský maratón s bohatou históriou. Beháva sa už od roku 1897 a raz sa na ňom zúčastnilo až 38 708 odvážlivcov.

Dnešný diel štvrtkovej rubriky Chuťovky z NHLky bude z veľkej časti o Slovákoch. Dočítate sa o situácii Martina Fehérváryho a Tomáša Tatara či končiacej zmluve Richarda Pánika.

Nevynecháme však ani mladíkov. Dokedy musia kluby z NHL podpísať zmluvy so Servácom Petrovským, Adamom Žlnkom alebo Jakubom Demekom? A prečo vlastní Philadelphia Flyers dodnes práva na brankára Mateja Tomeka (a bude ich mať zrejme naveky)? 

1. Zdeno Chára je stelesnením poctivosti, driny a odriekania. Ak by hocikto iný vo veku 46 rokov a s výškou 206 cm povedal, že ide zabehnúť maratón, divili by sme sa. Ale že to chce zvládnuť on? Neprekvapujúce.

Bude to jeho prvá účasť a oznámil ju na sociálnych sieťach. Vybral si slávny Bostonský maratón, na ktorom bežia desiatky tisíc bežcov a sledujú ho státisíce ľudí. Uskutoční sa 17. apríla.

Chára pobeží maratón na podporu Nádacie Thomasa E. Smitha a Hoytovej nadácie.

Dick a Rick Hoytovci sú inšpiráciou vďaka skutkom, ktorými motivovali aj Boston Bruins pri ich úspešnej ceste za Stanleyho pohárom v roku 2011.

Rick sa narodil s mozgovou obrnou. Keď mal pätnásť rokov, opýtal sa otca Dicka, či by spolu mohli absolvovať charitatívny beh na podporu mladého hráča lakrosu, ktorý ochrnul. Otec tlačil syna na vozíku a boli to prvé zo stovák vytrvalostných pretekov, ktoré spoločne absolvovali.

Thomas E. Smith je bývalý hokejista. V mladosti ochrnul následkom nárazu hlavou do mantinelu.

2. Na sociálnych sieťach sa jeho účasť stretla aj s úsmevnými reakciami. Najčastejšie sú na štýl: „Čo to je pre Cháru maratón? Spraví päť krokov a je v cieli.“

3. Keď som si hľadal články k Chárovej účasti na maratóne, našiel som jeden, ktorý Zdena už v titulku označil ako „najvyššieho hráča v histórii NHL“.

Je ale naozaj najvyšší v histórii?

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Chuťovky z NHLky: Chára pobeží maratón. Spraví pár krokov a je v cieli, vtipkujú o ňom