Hladké ligové víťazstvo jazdcov z Glasgowa

SITA|2. okt 2005 o 11:36

GLASGOW 2. októbra (SITA) - Súper bratislavskej Artmedie v H-skupine Ligy majstrov 2005/2006 Glasgow Rangers sa vrátil na víťaznú nôtu, keď v škótskej najvyššej súťaži zdolal v sobotňajšom súboji 9. kola ...

GLASGOW 2. októbra (SITA) - Súper bratislavskej Artmedie v H-skupine Ligy majstrov 2005/2006 Glasgow Rangers sa vrátil na víťaznú nôtu, keď v škótskej najvyššej súťaži zdolal v sobotňajšom súboji 9. kola doma hladko Dunfermline 5:1 (2:0). Tréner Alex McLeish urobil v porovnaní s pohárovým vystúpením v Miláne proti Interu v tíme jednu zmenu, keď po dvojmesačnom zranení vybehol na trávnik Chris Burke a nahradil tak Tunisana Hameda Namouchiho s francúzskym pasom. Otvárací gól strelil v 15. min po Bernardovom centri na zadnej žrdi stojaci Thomas Buffel. Potom atmosféra na štadióne Ibrox Park trochu upadla, až kým si v 37. minúte chorvátsky kanonier Dado Pršo nespracoval center od Burka a napálil pod brvno. Rangers mali takú kontrolu nad vývojom hry, že 48 374 divákov skoro zaspalo od nudy. Prebral ich až gól Dunfermline v 53. min, keď Hunt znížil na 1:2. V 70. min poistil vedenie favorita na 3:1 Argentínčan Nieto. Za navrátivšieho sa Burka prišiel po necelej hodine na trávnik Ross McCormack a práve po jeho centri dosiahol Dán Lövenkrands štvrtý gól "jazdcov" v 74. minúte. O 11 minút neskôr to bol sám McCormack, ktorý spečatil konečný výsledok na 5:1 po nie prvom vydarenom centri letnej posily z Newcastlu Oliviera Bernarda. Tréner McLeish po stretnutí povedal: "Po ťažkom týždni sme dosiahli potešujúci výsledok. Som spokojný z dvoch vecí: o päť úspešných zásahov sa postaralo päť strelcov a teší ma aj skutočnosť, že máme opäť v tíme Chrisa Burka. Verím, že nabudúce už bude môcť hrať dlhšie, teraz som ho vystriedal, lebo už cítil únavu."

Glasgow Rangers - Dunfermline 5:1 (2:0)

Góly: 15. Buffel, 37. Pršo, 70. Nieto, 74. Lövenkrands, 85. McCormack - 53. Hunt

Zostava Rangers: Waterreus - Ricksen, Kyrgiakos, Rodriguez, Bernard - Burke (54. McCormack), Ferguson (76. Löwing), Murray, Lövenkrands - Buffel (69. Nieto), Pršo

Na lavičke náhradníkov ešte sedeli a nedostali príležitosť Klos, Andrews, Jeffers a Namouchi.