Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Futbalistu vyhlásili za mŕtveho. On sa po rokoch prihlásil na veľvyslanectve

Ilustračné foto. (Autor: Pixabay)
SITA|5. máj 2020 o 10:25

Mal zomrieť pri autonehode.

BRATISLAVA. V roku 2016 ho vyhlásili za mŕtveho, ale neskôr sa znova akoby zázrakom objavil medzi živými.

Bývalý hráč mládežníckych tímov nemeckého bundesligistu Schalke 04 Hiannick Kamba mal prísť o život pri autonehode v Kongu, ale jeho úmrtný list pravdepodobne sfalšovali. Momentálne 33-ročný bývalý futbalista sa vrátil do Nemecka a momentálne žije v Porúrí.

Kamba si v rokoch 1999 - 2007 obliekal dresy mládežníckych tímov z Gelsenkirchenu a jedným z jeho spoluhráčov bol aj brankár neskorších majstrov sveta z roku 2014 Manuel Neuer.

Neskôr sa vrátil späť do afrického Konga, kde sa v januári 2016 pod ním akoby zľahla zem. Mal vtedy vo veku 29 rokov odísť na výlet s kamarátmi do vnútrozemia krajiny a už sa nevrátil späť. Oficiálna verzia bola autonehoda.

O dva roky neskôr sa však bývalý pravý obranca prihlásil na Nemeckom veľvyslanectve v konžskom hlavnom meste Kinshasa a požiadal o návrat do Európy. Tiež spomenul dôvody svojej falošnej smrti.

"Vysvetlil to tak, že jeho spoločníci ho vtedy zanechali samého bez dokladov, peňazí aj telefónu a odišli," cituje denník Bild štátnu zástupkyňu Anette Milkovú, správu prevzal aj portál SPOX.

Štátna prokuratúra v Essene momentálne vyšetruje bývalú manželku Kambu z poistných podvodov a vďaka tomu sa médiá dozvedeli, že niekdajší nádejný futbalista je stále medzi živými.

Z uvedeného vyplýva, že po splnení viacerých formalít sa nedávno vrátil do svojho starého domu v blízkosti Gelsenkirchenu.

Keď sa Kambov bývalý spoluhráč Neuer dozvedel o jeho návrate do života, prejavil nefalšovanú radosť.

"Bol som šťastný, keď som sa to dozvedel. Informácia o jeho smrti pred niekoľkými rokmi ma šokovala. O to viac sa teším, že to bola len poplašná správa," uviedol 92-násobný reprezentant Nemecka a dlhodobá jednotka Bayernu Mníchov.

Súvisiace články