Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Hermann Maier si zranil platničku. Úvod sezóny zrejme nestihne

TASR|Publikované 13. nov 2008 o 16:45

Rakúsky lyžiarsky fenomén Hermann Maier sa pre zranenie medziobratcovej platničky obáva o štart na pretekoch Svetového pohára ...

Flachau 13. novembra (TASR) - Rakúsky lyžiarsky fenomén Hermann Maier sa pre zranenie medziobratcovej platničky obáva o štart na pretekoch Svetového pohára v alpskom lyžovaní, ktoré sa koncom novembra a začiatkom decembra uskutočnia v zámorí.

Rakúsky lyžiarsky zväz (ÖSV) vo štvrtok informoval, že 35-ročný Maier už 13. októbra prerušil tréning v dôsledku štvormilimetrového krížneho pretrhnutia v platničke. Zranenie medzi štvrtým a piatym bedrovým stavcom skúmajú odborníci, ale operácia podľa ich názoru nie je potrebná.

"Na štart sa postavím až vtedy, keď budem fit, predbežne najskôr v decembri. Teraz myslím nanajvýš na ľahký tréning," povedal Maier. Štart na prvých slalomových pretekoch sezóny v nedeľu vo fínskom Levi nie je jednoznačne v jeho programe. Či štvornásobný celkový víťaz Svetového pohára pocestuje najbližší utorok podľa plánu na tréning pred pretekmi v Kanade, rozhodne sa v dohľadnom čase.

Súvisiace články