Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Hantuchovej tréner: Paríž je predzvesťou toho, čo ešte príde

Matej Lipták. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|30. máj 2011 o 20:22

Hantuchová patrí do top 20, tvrdí jej kouč pred sezónou na tráve.

BRATISLAVA. „Zápas s Wozniackou bol Danielin najlepší za pol roka našej spolupráce,“ povedal o víťaznom stretnutí Hantuchovej v 3. kole Roland Garros jej tréner Matej Lipták. Dvojica sa v pondelok vrátila na Slovensko.

Slovenská tenistka vyhrala nad svetovou jednotkou, pričom Dánke dovolila uhrať len štyri gemy. „V ďalšom kole narazila Daniela na súperku s celkom iným štýlom. Ruska Kuznecovová bola rýchla, agresívna, robila málo chýb. Hrala až príliš dobre. V takej forme patrí medzi kandidátky na titul.“
Hantuchová podľahla Kuznecovovej 7:6, 3:6, 2:6.

Je psychicky odolnejšia

Hantuchová (29. vo WTA) v Paríži obhájila vlaňajšie osemfinále, v rebríčku sa udrží v top 30. V antukovej sezóne mala na turnajoch bilanciu 12 víťazstiev – 6 prehier.

„S antukovou časťou roka môžeme byť spokojní,“ hodnotil tréner. „V Štrasburgu sa dobre pripravila na Roland Garros, zvykla si na nové loptičky. V Paríži hrala v pohode a v spomínanom stretnutí s Wozniackou jej sadlo úplne všetko.“

Podľa Liptáka sa Hantuchová počas ich spolupráce najviac zlepšila v psychickej odolnosti. „Je sebavedomejšia, uvoľnenejšia, dobre sa koncentruje na hru,“ hľadal pozitíva. „S hráčkami prvej desiatky hrala na antuke vyrovnane a verím, že v krátkom čase výsledky začnú prevažovať na jej stranu. Som presvedčený, že Paríž je len predzvesťou toho, čo ešte príde.“

Londýn 2012 je motivácia

Hantuchová bola v januári 2003 na 5. mieste rebríčka a počas jedenásťročnej profesionálnej kariéry sa neustále drží v širšej svetovej špičke.

„Tréningovou usilovnosťou môže byť príkladom pre mladú generáciu, jej hlavnou motiváciou je olympiáda v Londýne 2012,“ vravel Lipták.

Slávny Wimbledon na londýnskej tráve je aj najbližším cieľom slovenskej tenistky. Pôjde sa rozohrať na turnaje v Birminghame a v Eastbourne. Výsledky z antuky sú pre Hantuchovú povzbudením, tráva viac vyhovuje jej rýchlej hre. Z vlaňajška obhajuje vo Wimbledone druhé kolo a pri dobrom žrebe by si mohla pripísať body aj postup v renkingu WTA.

„Daniela podľa svojej formy patrí do prvej dvadsiatky svetového rebríčka, ale musí to potvrdiť výsledkami na kurte,“ vravel Lipták. „Aj na Roland Garros sa ukazuje, že pri neúčasti sestier Williamsových nemá ženský tenis výrazné favoritky. Šance sa otvárajú pre širší okruh hráčok – medzi nimi je aj Daniela."

Súvisiace články