Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Hantuchová po troch rokoch späť vo Fed Cupe, tlak necíti

SITA|4. apr 2006 o 15:55

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Daniela Hantuchová sa definitívne po troch rokoch vracia do fedcupového tímu Slovenska. Kapitánovi Mojmírovi Mihalovi bude k dispozícii na blížiacom sa turnaji I. skupiny ...

BRATISLAVA 4. apríla (SITA) - Daniela Hantuchová sa definitívne po troch rokoch vracia do fedcupového tímu Slovenska. Kapitánovi Mojmírovi Mihalovi bude k dispozícii na blížiacom sa turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácia v bulharskom Plovdive (17.-22. 4.) ako jednotka do dvojhry a zároveň aj do štvorhry. Na utorkovej tlačovej besede v súčasnosti 15. hráčka singlového rebríčka WTA vysvetlila dôvody, prečo sa rozhodla na rozdiel od minulosti tentoraz na fedcupový turnaj vycestovať. Predtým naposledy reprezentovala v tejto najprestížnejšej súťaži ženských tenisových tímov v roku 2003 v zápase 1. kola svetovej skupiny v nemeckom Ettenheime (Slovensko vyhralo 3:2). "Fed Cup sa hrá vo výhodnom čase medzi turnajmi WTA a na antuke, kde budem pokračovať v ďalšej časti sezóny. Navyše po turnaji v Plovdive budem mať ešte týždeň voľno. Idem si tam s radosťou zahrať a najmä pomôcť Slovensku dostať sa tam, kde v ženskom tenise patrí," povedala Hantuchová. Slovenská jednotka vedela o svojej nominácii do Plovdivu už skôr, napriek tomu si ešte vyžiadala určitý čas na rozmyslenie. "Málokto vie, že som sa na turnaji v Miami ľahko zranila. Pri dobiehaní jednej z lôpt v tréningu s Mauresmovou som celou váhou dopadla na zadnú časť tela a dva dni som nemohla poriadne sedieť," s úsmevom podotkla slovenská tenisová jednotka. Hantuchová zatiaľ oddychuje, ale už v najbližších dňoch by chcela začať s tréningom na antuke. Verí, že v Bulharsku sa už predstaví dobre rozohratá a v solídnej forme. Na otázku, čo hovorí, žeby mohla v debli nastúpiť po boku Ľubomíry Kurhajcovej, s dávkou sebavedomia odpovedala: "Dúfam, že k štvorhre ani nedôjde a rozhodnuté bude už po singloch..."

V Plovdive sa v týždni po Veľkej noci predstaví hneď niekoľko hráčok z najlepšej svetovej päťdesiatky - Srbka Ana Ivanovičová (16.), Izraelčanka Šahar Peerová (33.), Švédka Sofia Arvidssonová (34.). Z nich je najvyššie postavená v rebríčku práve Slovenka (15.), ktorá o niekoľko dní oslávi 23. narodeniny. Necíti v tejto súvislosti tlak na svoju osobu? "Tlak určite nie, na to som už zvyknutá. Na druhej strane nič a nikoho netreba podceniť, lebo tam bude veľa šikovných mladých hráčok," myslí si Hantuchová. V súvislosti s možnou nomináciou do štvorhry kapitán Mojmír Mihal zvažuje aj účasť skúsenej Janette Husárovej, ktorá je okrem iného aj bývalou majsterkou sveta WTA Tour vo štvorhre. Keďže situácia s jej zranením sa lepší, Mihal uviedol, že sa ešte môže dostať do tímu. "Čím skôr sa v tejto veci rozhodne, tým lepšie pre hráčku, ktorá bude musieť tím opustiť a začať sa pripravovať na iné turnaje. Daniela to však rozhodne nebude," polovážne - položartom podotkol Mihal. Ako je známe, ďalšími dvoma členkami tímu sú talentované juniorky Magdaléna Rybáriková a Dominika Cibulková.

Oficiálny tréning slovenského tímu pred turnajom I. skupiny euroafrickej zóny sa začne 12. apríla, keď by chcel mať kapitán Mihal už všetky hráčky pokope. Odlet do Bulharska je naplánovaný na piatok 15. apríla.

V Plovdive bude 17 tímov bojovať o dve postupové miesta do júlovej baráže o účasť v II. svetovej skupine, čiže medzi šestnástkou najlepších. Hrať sa bude v troch štvorčlenných a jednej päťčlennej skupine systémom každý s každým. Víťazi skupín sa potom stretnú v boji o dve miestenky do baráže.

Slovenky, ktoré sú celkovými víťazkami najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov z roku 2002, sa vlani prepadli až do regionálnej zóny Fed Cupu. Stalo sa tak po dvoch prehrách, najprv v II. svetovej skupine vo Švajčiarsku (2:3) a potom v barážovom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Thajsku (1:4).


Základná informácia o turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie 2006 v Plovdive (17.-23. 4.):

miesto konania: TC Lokomotiv Plovdiv (Bulh.)

odlet slovenského tímu: 15. 4. 2006

program: hrá sa každý deň od 10.00 h, žreb: 16. 4. 2006

povrch: červená antuka

lopty: Penn Pro

vedúci výpravy: Ľubomír Páleník


Nominácia Slovenska /postavenie v rebríčkoch WTA vo dvojhre a štvorhre k 3. 4./:

Daniela Hantuchová 15. / 12.

Ľubomíra Kurhajcová 259. / 385.

Magdaléna Rybáriková 273. / ...

Dominika Cibulková 396. / 630.


Súvisiace články