Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Hantuchová do 3. kola dvojhry - súhrn

SITA|29. jún 2006 o 22:14

LONDÝN 29. júna (SITA) - Vo štvrtkovom programe tenisového Wimbledonu bolo na trávnatých dvorcoch All England Clubu v hre aj viacero slovenských reprezentantov. Posledná zástupkyňa vo dvojhre Daniela ...

LONDÝN 29. júna (SITA) - Vo štvrtkovom programe tenisového Wimbledonu bolo na trávnatých dvorcoch All England Clubu v hre aj viacero slovenských reprezentantov. Posledná zástupkyňa vo dvojhre Daniela Hantuchová, nasadená ako číslo 15, po veľkom boji postúpila do 3. kola, keď zdolala mladú Američanku Jameu Jacksonovú 6:3, 4:6, 7:5. Hantuchová sa prebojovala do 3. kola Wimbledonu po štvrtý raz, z toho tretíkrát v rade. Najbližšie ju čaká Slovinka Katarina Srebotniková. Rodáčka z Popradu neuspela prekvapujúco vo štvorhre. Spoločne s Japonkou Ai Sugijamovou ako tretí nasadený pár a nedávne finalistky Roland Garros podľahli slovensko-americkej dvojici Jarmila Gajdošová - Ashley Harkleroadová 3:6, 4:6. V úvodnom kole debla prehrala aj Martina Suchá. S Poľkou Martou Domachowskou nestačili na kanadsko-český pár Maureen Draková - Nicole Vaidišová a podľahli 4:6, 4:6. Úspešní v 1. kole štvorhry boli Janette Husárová a Michal Mertiňák. Husárová po boku ďalšej skúsenej deblistky Rusky Very Zvonarevovej dovolili uhrať americko-chorvátskej dvojici Jill Craybasová - Jelena Kostaničová iba tri gemy a zvíťazili 6:1, 6:2. Mertiňák spolu s Čechom Petrom Pálom zvíťazili nad talianskym párom Leonardo Azzaro - Alessio di Mauro 6:3, 6:2, 6:3.


Slováci vo štvrtok vo Wimbledone - súhrn:

MUŽI

Štvorhra 1. kolo:

Michal Mertiňák, Petr Pála (SR/ČR) - Leonardo Azzaro, Alessio Di Mauro (Tal.) 6:3, 6:2, 6:3


ŽENY

Dvojhra - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Jamea Jacksonová (USA) 6:3, 4:6, 7:5

Slovenka potvrdila proti 19-ročnej Američanke (58. v rebríčku WTA), aj keď s ťažkosťami, pozíciu favoritky. V úvodnom sete od stavu 1:1 Hantuchová sériou štyroch vyhratých gemov zvýšila na 5:1. Potom síce po prvý raz stratila svoj servis, ale napokon set doviedla do úspešného konca na 6:3. Druhý set bol vyrovnaný a dlho bez brejku na jednej či druhej strane. Dvadsaťtriročná Slovenka však napokon stratila svoj servis v najnevhodnejší okamih, za stavu 4:5, čím stratila II. set - 4:6. Rozhodujúce dejstvo začala lepšie Hantuchová, keď hneď v úvode vzala súperke podanie. Potom ho však opäť stratila - 1:1. Potom si obe súperky vyhrávali svoje podania, ale za stavu 5:5 sa Slovenke podarilo súperku po tretí raz v zápase brejknúť na 6:5. Potom už zápas pri svojom podaní doviedla do úspešného konca.


Štvorhra - 1. kolo:

Janette Husárová, Vera Zvonarevová (SR/Rus.) - Jill Craybasová, Jelena Kostaničová (USA/Chorv.) 6:1, 6:2

Jarmila Gajdošová, Ashley Harkleroadová (SR/USA) - Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (3-SR/Jap.) 6:3, 6:4

Maureen Draková, Nicole Vaidišová (Kan,/ČR) - Martina Suchá, Marta Domachowská (SR/Poľ.) 6:4, 6:4


Súvisiace články