Hádzanárky Michaloviec vyhrali nad Šaľou 32:27

SITA|2. nov 2011 o 20:12

V stredajších stretnutiach WHIL vyhrali domáce tímy Michaloviec a Veselého nad Moravou.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí WHIL (Women´s Handball International League) 2011/2012:

Predohrávka 8. kola:

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:27 (16:11)

Najviac gólov: Szöllösiová 6, Wollingerová 5, Geričová 5/1, Bachirievová 5/3 - Veselková 6/1, Czaníková 5/2, Bahylová 4

Pok. hody: 5/4 - 6/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 1100 divákov

V súboji dvoch najlepších slovenských tímov uplynulej sezóny napokon boli úspešnejšie Michalovčanky. V druhej polovici prvého polčasu odskočili domáce na rozdiel troch gólov a tento svoj náskok dokázali do prestávky ešte zveľadiť. Šali sa síce v závere podarilo znížiť na relatívne nádejné 3-gólové manko, ale na viac už nemala sily.

Dohrávka 5. kola:

HK Veselí nad Moravou - TJ Jindřichov Hradec 31:20 (13:12)

Najviac gólov: Súkenníková 7, Chmelařová 5, Drotárová 4 - Krupicová 7/5, Zbožínková a Kohoutová po 5

Pok. hody: 2/2 - 6/5, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Králíček a Letev, 350 divákov

Polčas sa skončil iba o jeden gól, ale domácim sa podarilo šesťkrát v rade, čím v podstate v predstihu rozhodli tento zápas vo svoj prospech. Odvtedy hráčky Veselí nad Moravou už iba zvyšovali svoj náskok.