Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Guardiolovi odporučil psychológ komunikovať s hráčmi

Po jasnom skalpe nemeckej bundesligy a triumfe vo finále Ligy majstrov zvíťazili zverenci trénera Juppa Heynckesa aj vo finále Nemeckého pohára. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. jún 2013 o 19:57

Odborník na správanie sa športovcov povedal: Guardiola nebude ihneď chcieť meniť veci, ale svoje idey bude aplikovať krok za krokom.

BERLÍN. Nový tréner nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Pep Guardiola si má dať pozor na správnu komunikáciu s hráčmi, pre miestny týždenník Die Zeit to povedal Hans-Dieter Hermann.

"Odporúčam mu veľa komunikovať. S každým hráčom by sa mal rozprávať individuálne a nadviazať s ním osobný vzťah, ktorý je potrebný k vybudovaniu vzájomnej dôvery," povedal psychológ nemeckej reprezentácie Hermann a na Guardiolovu adresu dodal: "Podľa toho, čo som počul, je inteligentný a už teraz veľmi komunikatívny."

Odborník na správanie sa ľudí, obzvlášť športovcov, Hermann dodal, že štyridsaťdvaročný Guardiola "nebude ihneď chcieť meniť veci, ale svoje myšlienky bude aplikovať krok za krokom".

Bývalý úspešný tréner FC Barcelona sa zrejme nevyhne porovnávaniu so svojím predchodcom na lavičke bavorského veľkoklubu Juppom Heynckesom.

"Ak Guardiolov tím nebude rovnako dominantný, tak ho hneď budú porovnávať s Heynckesom," predznamenal Hermann.

Súvisiace články