Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Griga má vyhliadnutých aj dvoch Slovákov

SITA|19. dec 2003 o 10:07

LIBEREC 19. decembra (SITA) - Novozvolený tréner českého futbalového tímu Slovan Liberec Stanislav Griga sa svojim zverencom predstaví po prvý raz až na začiatku januára, keď mužstvo zo severu Čiech začína prípravu na jarnú časť súťaže. Dovtedy musí veden

ie klubu doriešiť otázku doplnenia realizačného tímu, pretože spolu s Josefom Csaplárom odišli do Slavie Praha aj asistent Martin Hřídel a tréner brankárov Milan Veselý. "Existujú dva varianty. Asistentom bude človek, s ktorým som už spolupracoval alebo niekto z vlastných zdrojov Liberca," uviedol Griga v rozhovore pre český internetový server idnes.cz. Bývalý kormidelník slovenskej reprezentácie do 21 rokov, ale aj Žiliny, Trenčína, Slovana a Dubnice, sa bude musieť v novom pôsobisku pravdepodobne vysporiadať s oslabením hráčskeho kádra. "Vedenie ma hneď upozornilo, že existuje možnosť, že sa mužstvo oslabí a kľúčoví hráči odídu. Viem, že nahradiť Kinského, Holeňáka, Kolouška, či Poláka bude veľmi ťažké. Sú zžití s klubom a pasujú do systému hry. Aj keby prišla nová hráčska kvalita, chce to svoj čas," poznamenal S. Griga, ktorý má ako prípadné posily vyhliadnutých aj dvoch Slovákov. "Medzi menami, ktoré som dal na papier, sú aj dvaja slovenskí futbalisti. Do Liberca by však prišiel maximálne iba jeden. Nechceme, aby vznikol problém s počtom cudzincov," dodal štyridsaťdvaročný slovenský kouč. V kádri Slovana Liberec figurovalo v jesennej časti I. českej ligy až šesť slovenských futbalistov - obrancovia Miloš Brezinský, Jozef Valachovič, stredopoliari Karol Kisel, Ivan Hodúr, Juraj Ančic a útočník Filip Hološko. Zmluva končí Valachovičovi, no vedenie aj nový kormidelník majú záujem o jej predĺženie.

V obsiahlom rozhovore pre idnes.cz Griga ďalej komentoval známy fakt, že ho zaujímajú východné filozoficko-náboženské smery a každý rok trávi mesiac v indickom Pandžábe. Člen klubu ligových kanonierov bývalej československej ligy ešte nikdy nepracoval v rovnocennom tandeme s ďalším trénerom, no problém v spolupráci s Ladislavom Škorpilom nevidí. "Na Slovensku si spomínanam na trénerskú dvojicu Adamec - Galis v Trnave. Absolútne to nefungovalo. Mali však ľudský problém a to v prípade pána Škorpila nehrozí. Naopak na spoluprácu s ním sa teším. Je starší, pochádza z inej garnitúry a pozná český futbal. V Liberci pracuje päť rokov a je to ten pravý človek, ktorý mi môže pomôcť," dodal Griga.

Súvisiace články