Good Angels si zachovali postupovú šancu v Európskom pohári FIBA

Teja Oblaková. V Rige zažiarila.
Teja Oblaková. V Rige zažiarila. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|30. nov 2016 o 18:50

Dôležitý zápas v Miškovci vyhrali o 13 bodov

MIŠKOVEC. Basketbalistky Good Angels zvládli v stredu dôležitý zápas v Európskom pohári FIBA, keď na palubovke maďarského družstva Aluinvent DVTK Miškovec zvíťazili 67:54.

Košičanky sa za cenným víťazstvom nasmerovali v druhej štvrtine, ktorú vyhrali o 15 bodov - 22:7.

Pre trinásťnásobného slovenského majstra je to druhá výhra v EP FIBA, vďaka ktorej sú stále v hre o postupovú miestenku.

V druhej najprestížnejšej európskej súťaži sa najbližšie predstavia vo štvrtok 8. decembra na domácej palubovke proti tureckému tímu Yakin Dogu Universitesi.

Rozhodla druhá štvrtina

Lepší štart mali domáce hráčky, ktoré po presnom pokuse Czankovej a troje Rasheedovej viedli 5:0. Košičanky sa v prvej štvrtine pomalšie rozbiehali, ale nasledujúca už bola jednoznačne v ich réžii.

Žirková v druhej štvrtine vyrovnala na 15:15, potom išli domáce hráčky znovu do vedenia (18:15), ale zverenky Petra Jankoviča v nasledujúcich minútach jednoznačne prevýšili súperky.

V druhej štvrtine nedovolili súperkám ani bod po dlhých osem minút, počas ktorých výrazne navýšili svoj náskok (18:31). Aj vďaka tomu bol po prvom polčase nádejný stav 22:33.

V 22. minúte Stehlíková zvýšila náskok Good Angels už na 15 bodov (22:37), ale domáce neskladali zbrane.

Dva úspešné trestné hody Czankovej v 26. minúte znamenali úpravu skóre na 31:39. Domáce hráčky vycítili šancu, ale ich strata bola príliš vysoká.

Košičanky si pozornou obranou i dostatočne efektnou hrou v útoku postrážili víťazstvo, ktoré zvýšilo ich šance na postup.

Štatistika

Aluinvent DVTK Miškovec - Good Angels Košice 54:67 (22:33)

Najviac bodov Miškovca: T. Jovanovičová 15, Rasheedová 14,Czanková 9

Zostava a body Košíc: Oblaková 19 (3 trojky), Allenová 11, Baughová 6, Jurčenková a Bálintová po 2 (Žirková 13,Stehlíková 12, Kupčíková 2, Janoščíková a D. Baburová po 0).

TH: 16/13 - 8/6, fauly: 15 - 17, trojky: 3 - 7. Rozhodovali: Martolini, Nedovič, Miguel.

Zostávajúci program Good Angels Košice v D-skupine EP FIBA:

8. decembra, Good Angels - Yakin Dogu Universitesi (Tur.)

15. decembra, Good Angels - Olympiakos Pireus (Gréc.)

Domov»Sportnet na východe»Good Angels si zachovali postupovú šancu v Európskom pohári FIBA