Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Nie sme chodiaci vírus, vraveli. Hráči Wu-chanu sa po 104 dňoch vrátili domov

Ilustračné foto. (Autor: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)
SITA|19. apr 2020 o 16:10

Dlho boli uväznení v Španielsku.

BRATISLAVA. Keď futbalisti z čínskeho mesta Wu-chan v januári vyrazili na sústredenie do Španielska, nepredpokladali, že domov sa vrátia až v druhej polovici apríla.

Epidémia koronavírusu najprv v Číne a potom aj v Španielsku ich na takmer tri mesiace uväznila v tréningovom stredisku neďaleko Málagy. Domov sa spočiatku vrátiť nemohli, lebo ich mesto bolo centrom nákazy v Číne.

Situácia nebola priaznivá

A keď sa neskôr chceli vydať na spiatočnú cestu, hranice uzavrelo aj Španielsko, ktoré sa stalo jedným z najviac zasiahnutých štátov Európy novým koronavírusom.

Napokon sa však tímu podarilo v polovici marca odletieť aspoň do juhočínskeho Šen-čenu, kde sa už šírenie nákazy spomaľovalo. Tam potom nasledovali pre hráčov aj realizačný tím ďalšie tri týždne karantény.

Po karanténe v Šen-čene sa hráči najprv premiestnili do Fo-šanu, kde absolvovali improvizovaný tréningový kemp.

Až potom sa rýchlovlakom presunuli domov do mesta Wu-chan, kde sa už medzitým situácia stabilizovala a mesto postupne uvoľňuje prísne opatrenia v súvislosti s koronavírusom.

Tréner: Nie sme žiadny chodiaci vírus

"Na futbalistov čakali na stanici vo Wu-chane stovky fanúšikov, ktorí im prichystali skvelé privítanie. Na zverencov trénera Josého Gonzáleza teraz čaká niekoľkodňová pauza a už v stredu by sa mali vrátiť do tréningu," uviedli svetové agentúry.

Najvyššia čínska súťaž by sa mala začať v úvode mája, ale zatiaľ to nie je potvrdené. V minuloročnej edícii skončili futbalisti tímu Wu-chan Zall na 6. mieste.

"Nie sme žiadny chodiaci vírus, sme obyčajní športovci, ktorí potrebujú trénovať," vyhlásil tréner González o svojich hráčoch počas nečakane predĺženému pobytu v Španielsku.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články