Ani Vlahovičov krásny gól nestačil Juventusu, šláger skončil remízou

Srbský futbalista Dušan Vlahovič.
Srbský futbalista Dušan Vlahovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. aug 2022 o 22:35

Srbský kanonier skóroval už v druhej minúte.

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín remizovali v sobotnom zápase 3. kola talianskej Serie A na domácej pôde s AS Rím 1:1.

Domáci viedli už v druhej minúte zásluhou parádneho gólu Dušana Vlahoviča, ďalší presný zásah im neuznal pre hru rukou systém VAR.

Bod pre hostí zaistil po zmene strán Tammy Abraham. Bývalý hráč londýnskej Chelsea sa postaral o to, že tím Josého Mourinha v sezóne ešte neprehral.

Úradujúci majster AC Miláno zdolal Bolognu 2:0 vďaka gólom Rafaela Leaa a Oliviera Girouda. Spezia v zostave so slovenským útočníkom Davidom Strelcom, ktorý hral do 58. minúty, remizovala so Sassuolom 2:2.

Druhý triumf v sezóne si pripísali hráči FC Turín. Na pôde Cremonese vyhrali 2:1 a majú sedem bodov, rovnako AC Miláno či oba rímske kluby.

Do vedenia sa dostali v 17. minúte po vlastnom góle Mattea Bianchettiho a po vyše hodine hry zvýšil náskok Nemanja Radonjič. V závere znížil Leonardo Sernicola, ale nováčikovi sa nepodarilo získať prvý bod v sezóne.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ani Vlahovičov krásny gól nestačil Juventusu, šláger skončil remízou