Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Spartak absolvuje atraktívny turnaj na Malte, prípravu bude mať otočenú naruby

Futbalisti Spartaka Trnava - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 11. dec 2020 o 08:57

Hráči majú veľmi krátku prestávku.

TRNAVA. Futbalisti trnavského Spartaka sa po netradične krátkej dvojtýždňovej prestávke zapoja do zimnej prípravy už 2. januára 2021.

Dôvodom na skorý štart je účasť klubu na atraktívnom turnaji Malta - Tipsport Cup.

Na turnaji zabojujú aj českí prvoligisti

Odlet na Maltu je 4. januára, domov sa výprava vracia 10. januára. Na turnaji sa okrem Spartaka predstavia české prvoligové mužstvá Zbrojovka Brno a Sigma Olomouc, štvoricu doplní zatiaľ neznámy rakúsky prvoligista.

Aktéri odohrajú po dva zápasy, víťazi prvých duelov budú hrať finále, zdolaní o 3. miesto.

Trnavu čaká prvý zápas 6. januára, duely o konečné umiestnenie sú naplánované na sobotu 9. januára. Počas turnaja budú všetci účastníci v "bubline", ktorú bude tvoriť hotel a športový areál, kde budú prebiehať zápasy a tréningové jednotky.

"Po návrate z Malty bude ďalšia časť prípravy prebiehať v domácich podmienkach. Spartak dostal pozvánku zúčastniť sa na česko-slovenskej zimnej Tipsport lige, jednu základnú skupinu dokonca usporiada.

Hrať sa bude na ihrisku s umelým povrchom v areáli trnavskej Slávie. Okrem Trnavy sa na zimnej lige predstavia v "slovenskej" skupine aj Trenčín, Zlaté Moravce a Skalica. Zvyšné tri skupiny sa odohrajú v Česku," informoval klubový web Spartaka.

Kostolanský: Hráči to nebudú mať ľahké

Zverenci Norberta Hrnčára sa postupne stretnú s AS Trenčín (12. januára o 13.00 h), ViOnom Zlaté Moravce (16. januára o 13.00 h) a Skalicou (20. januára o 11.00 h). Hrá sa systémom každý s každým, ktorý určí víťaza.

"Príprava je paradoxne otočená naruby, keďže najťažšie zápasy odohráme v úvode. Túto situáciu však spôsobila pandémia a fakt, že okolité ligy začínajú jarnú časť už oveľa skôr.

Napriek tomu sme radi, že v generálke privítame tradičného súpera, ktorý síce v tejto sezóne účinkuje iba v našej druhej lige, ale má najvyššie ciele. Turnaj na Malte berieme zároveň ako také sústredenie v dobrých klimatických podmienkach.

Hráči to nebudú mať vôbec ľahké, lebo prestávka bude veľmi krátka a na zraz musia prísť pripravení," citoval klubový web športového riaditeľa Andreja Kostolanského.

V závere prípravného obdobia ešte čakajú Trnavu dva prípravné duely. Najskôr doma s Petržalkou 30. januára, generálka pred ligou bude 5. februára na Štadióne Antona Malatinského a súperom bude líder druhej ligy z Banskej Bystrice. Jarná časť Fortuna ligy by sa mala začať 13. februára.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články