Gólová radosť slovenských futbalistov v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|11. sep 2023 o 22:41

Už v 6. minúte viedlo Slovensko 3:0.

Kvalifikácia EURO 2024 - skupina J

Slovensko - Lichtenštajnsko 3:0 (3:0)

Góly: 1. Hancko, 3. Duda, 6. Mak

Rozhodovali: Van Der Eijk - Honig, Zulien (všetci Hol.)

Slovensko: Dúbravka - Tomič, Gyömber, Škriniar, Hancko - Duda, Lobotka, Bénes - Mak, Boženík, Haraslín

Lichtenštajnsko: Büchel - Malin, Traber, Beck - Göppel, Sele, Wieser, Lüchinger, Wolfinger - Salanovič, Saglam

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti zvíťazili v skupine J v kvalifikácii na EURO 2024. Na Tehelnom poli zdolali outsidera skupiny Lichtenštajnsko 3:0.

Slováci vstúpili do zápasu neuveriteľným spôsobom. Už po necelých desiatich sekundách viedli 1:0 po presnom zásahu Dávida Hancka. V 3. minúte pridali druhý gól Ondrej Duda. Už v 6. minúte pridal pre hostí tretiu facku Róbert Mak.

Najbližšie sa zverenci Francesca Calzonu predstavia v piatok 13. októbra o 20.45 SELČ na pôde lídra skupiny v Porte.

O tri dni neskôr ich čaká duel v Luxembursku (pondelok 16. októbra o 20.45 h v Luxemburgu). Kvalifikačné boje uzavrú zápasmi s Islandom (štvrtok 16. novembra o 20.45 h v Bratislave) a v Bosne a Hercegovine (nedeľa 19. novembra o 20.45 h v Zenici).

Na ME v Nemecku postúpia prvé dva tímy z desiatich skupín a tri z Ligy národov.

"To, čo sme povedali v kabíne, sme splnili. Chceli sme dať rýchly gól, nepočítali sme s tým, že budú až tri. Súper potom zmenil herný systém a nám už sa žiaľ nepodarilo pridať ďalší gól. Určite vieme hrať lepšie ako v druhom polčase, gólov mohlo byť aj viac," vravel bezprostredne po zápase pre Sport 1 Róbert Mak.

"Taký štart si v reprezentácii nepamätám. Nám sa podarilo veľmi rýchlo streliť tri góly, čo nám veľmi pomohlo. Aj potom sme pokračovali v našej hre, ale sa súper zavrel. Dôležité sú tri body," pridal hodnotenie Ondrej Duda.

Dávid Hancko opísal gólový moment z prvej minúty pre Sport 1 takto: "Mali sme to nacvičené, máme pripravený tento variant na otvorenie hry. Božo (Boženík) mi to výborne hlavou prehodil a som rád, že mi to tam padlo," vravel obranca Feyenoordu Rotterdam.

"Zápas hodnotím pozitívne. Chceli sme na súpera vybehnúť, dali sme rýchle tri góly. Nemyslím si, že by sme potom poľavili. Zápas sme si užívali, Lichtenštajci potom dosť kúskovali hru. Teší ma, že sme v oboch zápasoch podali dobrý výkon, verím, že budeme v tom pokračovať," hodnotil súboj kapitán Milan Škriniar.

Ondrej Duda a Sandro Wieser v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Stanislav Lobotka a Dennis Salanovič v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Prezident SFZ Ján Kováčik gratuluje Jurajovi Kuckovi k 100. zápasu v reprezentačnom drese v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Norbert Gyömbér a Max Göppel v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Francesco Calzona a Lukáš Haraslín v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Róbert Boženík a Sandro Wolfinger v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Róbert Mak, Andreas Malin a Lars Traber v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Róbert Mak so spoluhráčmi v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
László Bénes a Sandro Wolfinger  v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Ondrej Duda v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.
Gólová radosť Slovákov v kvalifikačnom zápase J-skupiny na EURO 2024 Slovensko - Lichtenštajnsko.

Priebeh zápasu

I. polčas:

Slováci nastúpili s piatimi zmenami v základnej zostave v porovnaní s piatkovým šlágrom proti Portugalsku (0:1).

Lepší štart do zápasu si ani nemohli želať a asi ani sami neverili, že po trápení vo Vaduze budú v domácej "odvete" viesť v 6. minúte trojgólovým rozdielom.

Už v desiatej sekunde po rýchlej akcii a šikovnom predĺžení lopty v podaní Boženíka otvoril skóre Hancko prelobovaním brankára Büchela, čím sa postaral o najrýchlejší gól v histórii slovenskej reprezentácie.

V 3. minúte zvýšil náskok favorita Duda, zasekol si brániaceho hráča a rutinérsky zakončil. Uragán slovenského tímu pokračoval. Bénes zabojoval a udržal loptu v hre, následne brilantným centrom našiel v dobrej pozícii Maka, ktorý zoči-voči súperovmu brankárovi nezaváhal - 3:0.

Zo strany domácich to nebolo všetko, štvrtý kus mohol pridať Haraslín. Nedal, no publikum už bolo aj tak vo vare. Slovákov trojgólový náskok v ofenzívnej snahe trochu utlmil, napriek tomu mali stále jasnú prevahu v poli a súpera nepustili na vlastnú polovicu.

II. polčas:

V 53. minúte pohrozili aj hostia, Seleho pokusu z diaľky však chýbali metre. Na opačnej strane sa takmer predral do šance Boženík, ale vystreliť nedokázal.

Slováci to skúšali po krídlach, súper sa však zabarikádoval často až s deviatimi hráčmi pod loptou a vytrvalo bránil. Zmenu skóre, ktoré platilo od 6. minúty, nepriniesli ani príchody Tuptu, Bera a Hrošovského.

Slováci však boli na rozdiel od zápasu s Portugalskom efektívni, na tri góly im stačilo päť striel na bránu.

Po povinnom víťazstve nad alpským miništátom majú dobre rozdané postupové karty na budúcoročný šampionát.

Tabuľka skupiny J - kvalifikácia EURO 2024

Domov»Futbal»Reprezentácie»Fantastický štart do zápasu priniesol Slovensku tri body. Prvý gól padol hneď po rozohrávke