Norbert Gyömbér a Lukáš Haraslín oslavujú gól v zápase Slovensko - Island v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR)
Pavol Spál|17. nov 2023 o 08:30

Slovan? Som odchovanec Lamača, vravel.

BRATISLAVA. Na tribúnach viali vo štvrtok slovenské vlajky. Toľko ich nikdy predtým na jednom mieste nebolo. Boli ich tisícky. Aréna na Tehelnom poli bola vypredaná.

Už pár minút pred koncom sa tancovalo v hľadisku, aj na ihrisku za postrannou čiarou. Ihneď po zápase sa hráči stretli v strede ihriska.

Chytili sa za plecia a vytvorili kruh. Tréner Francesco Calzona lietal vo vzduchu nad hlavami hráčov.

Desiatky detí preskočili bariéry a zamierili k svojim hrdinom. Bolo ich čoraz viacej. Hlásateľ ich márne brzdil.

„Bol to chaos, ale boli to deti. Tie azda nepošlete preč. Super, užívali si to s nami,“ smial sa krídelník Lukáš Haraslín.

Futbalisti Slovenska v kvalifikačnom zápase zdolali Island 4:2 a postúpili na majstrovstvá Európy. Vyšlo im to už tretíkrát za sebou.

• Aké mal fantastické čísla a prečo?
  • Ako zaskočil novinárov?
  • Dostal takmer dokonalú známku. Akú?

Haraslín zaskočil

Zažili však niečo nové. Futbalisti spečatili postup na veľký turnaj pred vlastným publikum, čo sa im podarilo vôbec prvýkrát v dejinách samostatnosti.

Slováci síce prehrávali 0:1, ale takmer celý zápas herne dominovali. Druhý polčas už pôsobil miestami exhibične, hráči sa uvoľnili a fanúšikov zabávali.

Bol to možno najsebavedomejší výkon Slovákov pod vedením trénera Calzonu. Hlavne jeden hráč vynikal.

Mal famózne čísla. Novinárov zaskočil aj inak.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Hrdina dostal takmer dokonalú známku. Možno ani on sám nevie, aký je dobrý, tvrdí šéf