Lucas Vazquez (vpravo) a Joselu sa tešia z gólu.
Lucas Vazquez (vpravo) a Joselu sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. júl 2023 o 07:55

V akcii bol aj slovenský brankár Martin Dúbravka.

HOUSTON. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase v americkom Houstone nad Manchestrom United 2:0.

"Biely balet" poslal do vedenia už v 6. minúte Jude Bellingham, pre ktorého to bol prvý gól v novom drese po prestupe za 114 miliónov dolárov z Dortmundu.

Dvadsaťročný anglický stredopoliar dostal prihrávku za obranu od Antonia Rüdigera, spracoval si ju a preloboval Andreho Onanu. V 89. minúte upravil na 2:0 Joselu, ktorý zakončil nožničkami center Lucasa Vazqueza.

V ďalšom zápase v Atlante remizovala Chelsea s Newcastlom United 1:1.

Blues poslal do vedenia Nicolas Jackson, no v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Miguel Almiron. Brankár Martin Dúbravka odohral prvý polčas.

V Los Angeles, v gólovo bohatom zápase, zvíťazil Arsenal nad Barcelonou 5:3. Dva góly anglického tímu strelil Leandro Trossard.

Prípravné zápasy - výsledky:

Real Madrid - Manchester United 2:0 (1:0)

Góly: 6. Bellingham, 89. Joselu

Chelsea FC - Newcastle United 1:1 (1:1)

Góly: 12. Jackson - 45.+4 Almiron

/Martin Dúbravka odohral za hostí prvý polčas/

Arsenal - FC Barcelona 5:3 (2:2)

Góly: 13. Saka, 43. Havertz, 56. a 78. Trossard, 90. Vieira - 7. Lewandowski, 34. Raphinha, 88. Torres

Domov»Futbal»VIDEO: Hráč Realu strelil parádny gól, Barcelona dostala až päť gólov