Klaksvík má voči Slovanu menšiu výhodu. Nie je to pre nás ideálne, upozorňuje Pauschek

Radosť po strelení gólu vľavo strelec Lukáš Pauschek a vpravo Jaromír Zmrhal.
Radosť po strelení gólu vľavo strelec Lukáš Pauschek a vpravo Jaromír Zmrhal. (Autor: TASR)
TASR|28. nov 2023 o 19:39

Slovan v prvom vzájomnom zápase triumfoval 2:1.

TÓRSHAVN. Obranca Slovana Bratislava Lukáš Pauschek verí v úspešný návrat z Faerských ostrovov s postupom vo vrecku.

Preto sa nechce spoliehať na ostatné výsledky v A-skupine Európskej konferenčnej ligy a verí vo víťazstvo nad domácim Klaksvíkom.

Na jeho umelej tráve sa však nevyhráva ľahko, v európskych súťažiach to nedokázalo deväť tímov za sebou.

Futbalisti Slovana pricestoval do Tórshavn, kde sa duel odohrá, už v utorok, aby sa vyhli prípadným problémom s pristátím. Deň navyše padol vhod aj na aklimatizáciu a prípravu v dejisku štvrtkového duelu (18.45 h).

"Hlavne sa musíme poriadne pripraviť, pretože vieme, že to bude ťažké. Nejdeme taktizovať a nejako vymýšľať. Chceme hrať svoju hru a pokúsime sa vyhrať. Uvidíme, aj čo sa stane v druhom zápase," povedal tridsaťročný obranca.

Momentka zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - KÍ Klaksvík
Momentka zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - KÍ Klaksvík (Autor: TASR)

Slovan sa naladil na kľúčové stretnutie sobotňajším triumfom v Michalovciach 2:0 a natiahol víťaznú sériu v lige už na desať zápasov.

"Nálada je momentálne super a myslím si, že aj to nám môže veľmi pomôcť. Máme veľa zápasov za sebou s víťazstvom, takže určite nám to pridáva na pohode. No čaká nás nepríjemný súper. Tým, že majú doma umelú trávu, tak je to taká ich menšia výhoda a nie je to pre nás ideálne," upozornil.

Slovan v prvom vzájomnom zápase na Tehelnom poli prehrával, no nakoniec otočil na 2:1. Bolo to však v úvode sezóny a Pauschek je presvedčený, že momentálne je tímu už na vyššej úrovni.

"V tom prvom vzájomnom zápase sme boli v inom rozpoložení a celkovo tak inak zohratí. Myslím si, že dnes sme už niekde inde. Bude to ťažký, ale zaujímavý duel."

Tabuľka skupiny A

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»Klaksvík má voči Slovanu menšiu výhodu. Nie je to pre nás ideálne, upozorňuje Pauschek