Paqueta pomáha pri vyšetrovaní stávkarského podvodu, do ktorého je sám zapletený

Lucas Paqueta.
Lucas Paqueta. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. mar 2024 o 14:39

Futbalista West Hamu United dostal pozvánku aj do reprezentácie Brazílie.

BRATISLAVA. Brazílsky futbalista Lucas Paqueta je rád, že môže pomáhať pri vyšetrovaní možného porušenia pravidiel stávkovania, do ktorého je sám zapletený.

"Od obvinenia uplynulo už sedem mesiacov a ja spolupracujem, ako sa len dá,“ uviedol kmeňový hráč londýnskeho klubu West Ham United. Informáciu priniesla britská televízia BBC na svojom webe.

Vyšetrovanie, do ktorého je údajne zapojená aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA), sa sústreďuje na stávky uzavreté v Brazílii. Ide o stávky na žlté karty udelené Paquetovi.

O tom, v ktorých dueloch sa údajného porušenia pravidiel dopustil, doteraz nebolo špecifikované.

Bývalý hráč milánskeho AC všetky obvinenia popiera a tvrdí, že žiadne stávky v minulosti neuzavrel.

"West Ham ma vždy podporoval, pretože nevidel žiadny dôvod urobiť nejaké kroky. Za to im patrí moja vďaka. Jednoducho ma nechali hrať. To bolo to najviac, čo pre mňa mohli urobiť,“ povedal 26-ročný rodák z Ria de Janeiro pre BBC.

Paquetovi robí aktuálne radosť pozvánka do reprezentácie Brazílie, ktorú dostal v marci od nového kouča "kanárikov" Dorivala Júniora, pričom jeho predchodca Fernando Diniz ho na novembrový reprezentačný zraz nepovolal.

"Som veľmi vďačný za pozvánku. Je to odmena za moju prácu. Byť v národnom tíme bolo mojim snom, tak ako v prípade každého dieťaťa," uviedol.

Brazílčania si 23. marca na londýnskom štadióne Wembley zmerajú sily s reprezentáciou domáceho Anglicka, o tri dni neskôr nastúpia v Madride proti výberu Španielska.

Paqueta v aktuálnej sezóne anglickej Premier League absolvoval 22 stretnutí, pripísal si v nich 3 presné zásahy a pridal 5 gólových prihrávok.

Súčasťou klubu zo západu Londýna je od leta 2022, z francúzskeho tímu Olympique Lyon prestúpil za 43 miliónov eur.

O jeho služby sa intenzívne zaujímal Manchester City, pričom práve podozrenie zo stávkarského podvodu bolo podľa médií hlavným dôvodom, prečo prestup k obhajcovi ligového titulu napokon stroskotal.

Tabuľka Premier League

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Paqueta pomáha pri vyšetrovaní stávkarského podvodu, do ktorého je sám zapletený