Súd rozhodol. La Liga nemôže organizovať svoje zápasy v zahraničí

Futbal, ilustračné. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR / AP)
SITA|3. dec 2021 o 14:49

Konanie zápasu v zahraničí by vraj narušilo regulárnosť súťaže.

MADRID. Súd v španielskom Madride zamietol odvolanie vedenia miestnej La Ligy voči predchádzajúcemu verdiktu, ktorý hovoril o zákaze absolvovať ligové súboje v Spojených štátoch amerických.

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) verdikt súdu privítala. "Právny systém sa už druhýkrát zaoberal touto otázkou a opäť bol proti úmyslom ligy," uviedli predstavitelia RFEF na webe federácie.

Odvolanie súviselo s neúspešnou žalobou La Ligy, ktorej RFEF neumožnila zorganizovať zápas medzi FC Barcelona a Gironou na americkej pôde, podľa plánov vedenia súťaže sa tak malo stať v januári 2019.

RFEF takisto zatrhla organizáciu ligového súboja medzi Atléticom Madrid a Villarrealom v USA v sezóne 2019/2020.

Federácia argumentuje tým, že konanie zápasu v zahraničí by narušilo regulárnosť súťaže, bolo by neférové voči obom účastníkom. Liga to odmieta a svoju aktivitu podporuje tvrdením, že sa tak snaží o propagáciu súťaže na zahraničných trhoch.

"Myslíme si, že usporiadanie zápasu v zahraničí by bol fantastický spôsob propagácie súťaže a budeme pokračovať v našej iniciatíve. Podobne to RFEF robí so Španielskym superpohárom," uvádza sa v stanovisku La Ligy.

Federácia pred dvoma sezónami zorganizovala v boji u národný Superpohár miniturnaj pre štyri kluby, jeho dejiskom bola Saudská Arábia. Vlani plánovala urobiť to isté, no proti bola pandémia koronavírusu a s ňou spojené opatrenia. O trofej sa hralo na území Španielska.

Súvisiace články