TASR|28. okt 2023 o 18:40 (aktualizované 28. okt 2023 o 21:05)

ŽK: Risvanis, Popovič, Pinto - Marjanovič, Volanakis

Rozhodovali: Dohál - Vorel, Jánošík

DAC: Popovič – Pinto, Csinger (73. Risvanis), Brunetti, Andzouana – Káčer (46. Ramadan), Dimun, Čermák (90.+7 Mendez) – Trusa (76. Gruszkowski), Goure (76. Barišič), Herc

Michalovce: Ružinský – Marjanovič (71. Mendes), Jeřábek, Volanakis – Magda (87. Šimko), Karasjuk, Shimamura, Bahi – S. Danko (64. Pavúk), Adekunle (87. van Kessel), Marcin

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy vyhrali v stretnutí 12. kola Niké ligy nad Michalovcami 2:1 a poskočili na piatu priečku neúplnej tabuľky.

O oba presné zásahy domácich sa postaral kapitán Yhoan Andzouana.

DAC sa ujal vedenia v 35. minúte, keď sa Andzouana prezentoval parádnou strelou do ľavého horného rohu. Už o päť minút neskôr sa Michalovčania dočkali vyrovnania, kombinačnú akciu zakončil presne Marcin - 1:1.

O zisku troch bodov pre domáceho favorita potom rozhodol Andzouana už krátko po zmene strán umiestnenou strelou k žrdi.

Zemplín sa tak nedočkal víťazstva ani vo svojom jedenástom dueli v ligovej sezóne a zároveň prvej prehry pod vedením trénera Petra Struhára.

Hlasy po zápase

/zdroj: dac1904.sk/:

Adrian Guľa, tréner DAC: "Pre nás to bol psychicky náročný zápas, pretože sme jednoznačne chceli odčiniť prehru z posledného duelu. Vstup do stretnutia bol solídny, mali sme dve veľké šance a potom strelil Andzouana krásny gól na 1:0. Súper však z prvej šance vyrovnal, čo nás mierne vyhodilo z rytmu.

V druhom polčase sme šli hneď do vedenia 2:1, no namiesto toho, aby sme súpera dorazili, tak sme sa dostali do kŕču. Dosiahli sme cenné víťazstvo. Chceme a musíme hrať krajšie a lepšie, no teraz bol prvoradý výsledok."

Peter Struhár, tréner Michaloviec: "Videli sme vyrovnané stretnutie aj napriek tomu, že nás Dunajská Streda strelecky predčila. Počas celého zápasu sme boli nebezpeční, hrali sme aktívne. Náš plán bol získavať lopty v stredovej zóne, no mrzí ma, že v prechodovej fáze sme neboli lepší.

Chlapcov však musím pochváliť, že sme v prvom polčase mohli zvrátiť priebeh. Vyrovnali sme a mali sme ešte jednu veľkú šancu. Nepremenili sme ju a zároveň do 2. polčasu sme zle vstúpili, keď sme po štandardke nešli rýchlejšie do bloku a súper sa zároveň výborne trafil. Rozhodli dve excelentné strely spoza pokutového územia. My sme svoje šance nevyužili, no bojovali sme o každú loptu.“