Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Futbal: Druholigovú Duklu povzbudil najviac Ferencváros

TASR|23. feb 2001 o 15:34

Banská Bystrica 23. februára (TASR) - Pred začiatkom jarnej časti druhej futbalovej ligy povzbudil futbalistov Dukly Banská Bystrica (po jeseni 11. v tabuľke so zápasovou bilanciou 6-3-8) najmä Ferencváros. Zohrali s ním počas týždňového sústredenia u juž

ných susedov výborný zápas, špičkové maďarské mužstvo s nimi len remizovalo (1:1) a tréner Ladislav Molnár sa opäť obohatil o ďalšie poznatky, na čo mužstvo stačí.

"Som presvedčený, že môžeme hrať vyrovnanú partiu s ktorýmkoľvek slovenským mužstvom, ak sa budú hráči správať tak, ako sa majú správať," povedal L. Molnár. "Žreb súťaže na začiatku jari považujem za hrôzostrašný. Až po štyroch zápasoch sa pýtajte, ako skončíme v súťaži, poviem vám to na 80 percent. Ak by sme ich vyhrali, môžeme postúpiť aj do prvej ligy. Viem však aj to, že od tretieho tabuľkového miesta to bude ozajstná džungľa."

Realisti pripomínajú, a považuje sa za nich okrem trénera Molnára aj predseda dozornej rady Ján Chladný, že túto sezónu už s najväčšou pravdepodobnosťou nestihnú naplniť postupové ambície, od ktorých sa najmä na začiatku jesene výrazne oddialili. J. Chladný vyhlásil, že tento ročník ešte nie, no na ďalší už áno. "Na budúcu sezónu žiadne iné ambície ako postup do prvej ligy mať nemôžeme. Ak by sme nepostúpili, a ja by som ešte stále bol v pozícii predsedu dozornej rady, tak zložím funkciu."

Tréner Molnár, o ktorom sa vedenie Dukly vyjadruje ako o maximalistovi, pôsobenie v Dukle vníma ako osobnú výzvu. "Z neznámych hráčov sa snažím vytvoriť mužstvo, ktoré je schopné postúpiť do prvej ligy. Vyžadujem od nich, aby žili ako profesionáli, s neustálou snahou dokazovať, čo v nich je. V príprave sme hrali s kvalitnými súpermi zámerne, pretože aj v samotnej súťaži nabehneme hneď od začiatku na ťažké zápapsy. S Ferencvárosom odohrali hráči výbornú partiu, mne odkryla rezervy. Teraz už musím mať len šťastnú ruku pri zostave."

Zo zmien v kádri s vekovým priemerom 23 rokov upútal najmä odchod dvoch útočníkov Kostúra do Podbrezovej a Štrbu do 1. FC Košice, najmä preto, že sa opäť oslabila už dlhé roky vypuklá choroba mužstva - nedostatočná schopnosť premieňať šance. Tréner Molnár s rečníckou otázkou, odkiaľ má zobrať útočníkov, keď v celom slovenskom futbale ich v pravom slova zmysle pozná iba troch (Sedlák, Oravec, Sz.Németh), sa vynasnaží takúto zodpovednosť za góly rozložiť na celé mužstvo. V 13 prípravných zápasoch (5-3-5) sa veľa streleckej potencie neobjavilo.

Riaditeľ klubu Karol Ihring pomocou bilančných čísel dokumentoval prosperitu klubu. "Staré vedenie nám z roku 1999 zanechalo dlh 5,5 milióna a z predchádzajúceho obdobia ešte stále prichádzajú niektoré nezaplatené podlžnosti. Vlani sme zlikvidovali staré záväzky za štyri milióny a náš výnos bol 2,1 milióna, cez klubový účet prešlo 30 miliónov. Tohto roku máme ako príspevková organizácia ministerstva obrany potvrdených osem miliónov z armády, s rozpočtom rátame 20 až 22 miliónov."