Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

FIFA bude Realu platiť za zranenie Khediru 20-tisíc eur denne

(Autor: SITA/AP)
SITA|17. nov 2013 o 12:37

Záložník Realu sa zranil počas medzištátneho zápasu, hrozí, že nebude hrať do konca sezóny.

MADRID. Zranenie kolena Semiho Khediru z Realu Madrid v prípravnom zápase Nemecka v Taliansku (1:1) nepoteší pokladníka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Stredopoliar bieleho baletu vypadne zo zostavy na dlhý čas a je otázne, či vôbec stihne záver sezóny 2013/2014.

Keďže Nemec bude pauzovať viac ako 29 dní a Real Madrid patrí do Programu na ochranu klubových záujmov, FIFA bude od 14. decembra platiť španielskemu klubu kompenzáciu za zraneného hráča v medzištátnom stretnutí vo výške 20 548 eur za každý deň absencie.

Vlani dostal Real od FIFA za liečenie Brazílčana Marcela sumu 1 150 688 eur. Marcelo vynechal celkovo 84 dní, 56 z nich preplatila FIFA. Suma za zranenie Khediru môže byť dvojnásobná, keďže sa očakáva dlhšia liečba.

Nemecký stredopoliar sa zranil približne v polovici druhého polčasu piatkového prípravného medzištátneho stretnutia v Miláne proti Taliansku (1:1), keď si roztrhol predný krížny väz v pravom kolene v súboji s talianskym špílmachrom Andreom Pirlom.

Reálne tak hrozí, že defenzívny stredopoliar Khedira, ktorý mal v ostatnom období solídnu hernú formu, príde aj o vrchol sezóny v podobe MS 2014 v Brazílii.

Informácie zverejnil web denníka Marca.

Súvisiace články