Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Fasel chce dohodu s NHL o hráčoch v Soči do začiatku MS

(Autor: SITA/AP)
SITA|14. mar 2013 o 10:35

Hráči z NHL sa predstavili na ZOH prvýkrát v Nagane 1998 a potom nechýbali ani v Salt Lake City 2002, Turíne 2006 i vo Vancouveri 2012.

SOČI. Definitíva o účasti hokejistov zo zámorskej NHL na olympijskom turnaji v Soči v roku 2014 nepadla ani po stredajšej schôdzke zainteresovaných strán priamo v dejisku ZOH.

Zástupca komisára NHL Bill Daly spolu s ďalšími predstaviteľmi ligy navštívili Soči a rokovali so zástupcami Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

"Mali sme dva produktívne dni plné stretnutí v Soči. Prezreli sme si všetky hokejové haly, olympijskú dedinu i ďalšiu kľúčovú infraštruktúru. Hovorili sme so zástupcami organizačného výboru, IIHF a MOV. Je pred nami ešte veľa práce, ale táto cesta bola pre nás dôležitá," povedal Bill Daly, podľa ktorého idú veci správnym smerom.

Po ďalšom kole rokovaní je optimistom aj prezident IIHF René Fasel. "Naďalej verím, že hráči z NHL prídu na zimné olympijské hry do Soči a dohodu uzatvoríme najneskôr začiatkom mája, aby majstrovstvá sveta boli pre účastníkov ZOH dobrou možnosťou vyskúšať niektorých adeptov," uviedol Fasel.

Súvisiace články