Cibulková po trojsetovej bitke otočila zápas a v Štrasburgu si zahrá o titul

Dominika Cibulková si v Melbourne zahrá finále.
Dominika Cibulková si v Melbourne zahrá finále. (Autor: SITA/AP)
SITA|25. máj 2018 o 16:57

O trofej zabojuje s Anastasiou Pavľučenkovovou.

ŠTRASBURG. Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do finále na turnaji WTA vo francúzskom Štrasburgu, keď ako piata nasadená triumfovala nad štvorkou podujatia Rumunkou Mihaelou Buzarnescovou 2:6, 7:6 (5), 6:1 za 134 minút v piatkovom zápase semifinále dvojhry.

O trofej zabojuje s treťou nasadenou Anastasiou Pavľučenkovovou, ktorá v semifinále zdolala Ashleigh Bartyovú.

Dvojhra - semifinále:

Dominika Cibulková (SR-5) - Mihaela Buzarnescová (Rum.-4) 2:6, 7:6 (5), 6:1

/za 134 minút/

Cibulková hrala v semifinále druhýkrát v roku 2018, prvý raz na antuke.

"Hoci spočiatku som prehrávala, nevzdávala som sa do poslednej loptičky, chcela som jej zo zápasu urobiť peklo. Veľmi si cením víťazstvo v tomto zápase, pretože to bolo vydreté a zvýšilo mi sebavedomie," povedala Dominika Cibulková pre TV Markíza.

Dvadsaťdeväťročná Bratislavčanka uspela napriek tomu, že v prvom sete podľahla súperke pomerom 2:6.

Druhý set po veľmi vyrovnanom priebehu Slovenka vybojovala až v tajbrejku. Poslednú časť hry ovládla jednoznačne 6:1.

Cibulkovej súperkou v 1. kole dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája - 10. júna) bude Nemka Julia Görgesová, jedenásta nasadená hráčka.

Domov»Tenis»Cibulková po trojsetovej bitke otočila zápas a v Štrasburgu si zahrá o titul