Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Do odvety s Lubinom Šaľa v zostave aj s Flaškovou

TASR|9. jan 2003 o 09:42

Šaľa 9. januára (TASR) - Napriek štvorgólovému manku, ktoré si hádzanárky Slovana Duslo Šaľa priviezli z prvého zápasu 3. kola Pohára EHF z poľského ...

Šaľa 9. januára (TASR) - Napriek štvorgólovému manku, ktoré si hádzanárky Slovana Duslo Šaľa priviezli z prvého zápasu 3. kola Pohára EHF z poľského Lubinu (20:24), verí trénerka slovenského majstra Darina Braunová v postup svojich zvereniek.

"Aj v Poľsku sme odohrali dobrý zápas a nebyť niekoľkých technických chýb v úvode druhého dejstva, mohlo to aj tam dopadnúť inak," zhodnotila kormidelníčka Šale a pokračovala: "Dôležité bude, aby sa v odvete presadili všetky tri naše spojky a naopak, aby sme eliminovali skvelú streľbu zdiaľky spojok Lubinu."

V stredajšej predohrávke 13. kola WHIL Braunovej hráčky takmer vôbec nepreveril súper z Kunovíc, ktorý podal slabučký výkon a zo Šale odišiel s prehrou o 22 gólov (35:13). "Ani som nečakala, že by stredajší zápas mohol byť poriadnou generálkou pred odvetou s Lubinom, pozitívne však bolo, že niektoré opory tímu si mohli trochu oddýchnuť." Na palubovke Zaglebie Šaliankam chýbala skúsená krídelníčka Monika Flašková, do odvety však mnohonásobná slovenská reprezentantka nastúpi. "Moniku s najväčšou pravdepodobnosťou čaká operácia ramena. Vo štvrtok sa mala podrobiť špeciálnemu vyšetreniu, no už som sa s ňou dohodla, že nám proti Lubinu pomôže. Verím, že uhráme výsledok, ktorý nám dovolí tešiť sa z postupu do ďalšieho kola.

Odvetný zápas odohrajú súperi v sobotu o 16.30 v Mestskej športovej hale v Šali, rozhodovať bude rumunské duo arbitrov Plesa - Carligeanu.

Súvisiace články