Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Djokovič verí, že po boku Beckera vyhrá Wimbledon

Srbský tenista Novak Djokovič. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 22. jún 2014 o 13:04

Novak Djokovič má za sebou rozlúčku so slobodou a hlavu opäť zameranú na úspech na Wimbledone.

LONDÝN. Najväčší, unikátny a jedinečný tenisový turnaj. Taký je aj podľa Novaka Djokoviča Wimbledon. Po náročnej antukovej sezóne si 27-ročný Srb doprial niekoľko dní oddychu, ktorých súčastou bola aj rozlúčka so slobodou na slnečnej Ibize pred blížiacou sa júlovou svadbou so snúbenicou Jelenou Rističovou. Teraz má však svetová tenisová dvojka v hlave opäť už iba tenis a na londýnskej tráve od pondelka len najvyššie ambície.

"Bolo pre mňa potrebné, aby som na päť - šesť dní vypustil tenis z hlavy a takpovediac ´dobil´ baterky. Prechod z najpomalšej antuky na najrýchlejšiu trávu nikdy nie je jednoduchý. Po antuke sa môžete kĺzať a triafate do loptičky, ktorá vám vysoko odskakuje. Na tráve máte spočiatku problém udržať pri niektorých úderoch rovnováhu a loptička sa vám odráža veľmi nízko," cituje Djokoviča server ATP World Tour.

Tohtoročný návrat do Wimbledonu je pre Djokoviča špecifický. Po jeho boku je totiž trojnásobný miestny víťaz Nemec Boris Becker, ktorý kedysi o wimbledonskom centrálnom kurte hovoril ako o svojej obývačke. Becker získal tituly na londýnskej tráve v rokoch 1985, 1986 a 1989 a ešte štyri razy stál vo finále.

Práve so šéfom svojho realizačného tímu Beckerom (Marián Vajda by sa mal k tímu pridať až v príprave na US Open) túži Djokovič vybojovať druhý wimbledonský a celkovo siedmy titul z úrovne "veľkej štvorky". Prvý raz ovládol Wimbledon v roku 2011, vlani bol vo finále, v ktorom podľahol Andymu Murryaovi. Teraz je najvyššie nasadený a v 1. kole si zmeria sily s Kazachom Andrejom Golubevom.

"Cítim, že s Beckerom to môže byť v Londýne zaujímavé. On si zamiloval tento turnaj, tento povrch a dosiahol tu najlepšie výsledky z celej kariéry. Je veľmi inšpiratívne počúvať jeho rady a skúsenosti. Verím, že spolu prežijeme pekné dva londýnske týždne a že budú úspešné,“ vravel Djokovič.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.