Djokovič do 3. kola Roland Garros, nezastavil ho ani Hanescu

Novak Djokovič vyhral už 44. zápas v rade.
Novak Djokovič vyhral už 44. zápas v rade. (Autor: TASR)
TASR|25. máj 2011 o 18:13

Novak Djokovič vyhral na Roland Garros nad Victorom Hanescom v 2. kole 6:4, 6:1, 2:3 skreč.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do 3. kola grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži. Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu zdolal v druhom kole ako nasadená dvojka Rumuna Victora Hanesca, ktorý za stavu 4:6, 1:6 a 3:2 v treťom sete zápas skrečoval pre svalové zranenie.

"Obaja sme počas prvého setu značne dobre podávali. Mne sa táto zložka hry fungovala v celom zápase a z toho mám radosť aj smerom k pokračovaniu na turnaji. Možno som však mohol aspoň o čosi lepšie returnovať. Súper zahral v prvom sete dobre, ale mne sa potom na začiatku druhej časti vydaril kľúčový brejk a prevzal som kontrolu nad zápasom," povedal Djokovič na tlačovej besede.

Djokovič natiahol svoju víťaznú sériu vo dvojhre už na 44 zápasov. Okrem 39 úspešných duelov na hlavnom okruhu si "Nole" pripísal na konto tri triumfy v Hopmanovom pohári v Perthe a dve víťazstva vo finále Davisovho pohára proti Francúzsku.

V historickom prehľade tohto typu sa dotiahol na štvrté miesto k Švédovi Björnovi Borgovi a Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. Absolútnym oficiálnym rekordérom je Argentínčan Guillermo Vilas za 46 víťazstiev bez prerušenia z roku 1977.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi v piatok proti Argentínčanovi Juanovi Martinovi del Potrovi - víťazovi US Open z roku 2009. Ak Djokovič v Paríži postúpi do finále, vystrieda Španiela Rafaela Nadala na poste svetovej jednotky.

Muži - dvojhra - 2. kolo:

Novak Djokovič (2-Srb.) - Victor Hanescu (Rum.) 6:4, 6:1, 3:2 - skreč

Najdlhšie série víťazstiev v tzv. otvorenej ére:

*49 - Björn Borg (Švéd.), 1978 (43 víťazstiev na turnajoch, 6 v Davisovom pohári, v rámci série 6 titulov, z nich 2 grandslamové)

46 - Guillermo Vilas (Arg.), 1977 (44 víťazstiev na turnajoch, 2 v Davisovom pohári, v rámci série 7 titulov, z nich 1 grandslamový)

44 - Ivan Lendl (ČR), 1981 a 1982 (44 víťazstiev na turnajoch, v rámci série 8 titulov)

42 - John McEnroe (USA), 1984 (40 víťazstiev na turnajoch, 2 v Davisovom pohári, v rámci série 8 titulov)

41 - Björn Borg (Švéd.), 1979 a 1980 (38 víťazstiev na turnajoch, 3 na Svetovom pohári tímov, v rámci série 8 titulov)

41 - Roger Federer (Švaj.), 2006 a 2007 (39 víťazstiev na turnajoch, 2 v Davisovom pohári, v rámci série 6 titulov, z nich 2 grandslamové)

**41 - Novak Djokovič (Srb.) 2010 a 2011 (39 víťazstiev na turnajoch, 2 v Davisovom pohári, v rámci série 7 titulov, z nich 1 grandslamový)

*Borg v rámci svojej série dvakrát nenastúpil na zápas, takže prehral bez boja

**Djokovičovi aj ITF podľa vzoru ATP oficiálne prestala zohľadňovať 3 víťazstvá z Hopmanovho pohára

Najlepšie vstupy do sezóny v tzv. otvorenej ére:

*39 - Novak Djokovič (Srb.), 2011 (39 víťazstiev na turnajoch, v rámci série 7 titulov, z nich 1 grandslamový)