OSLO. Baboloki Thebe z Botswany triumfoval v behu na 400 m na podujatí Diamantovej ligy v Osle časom 44,95 s pred Britom Matthewom Hudsonom-Smithom a Čechom Pavlom Maslákom.
Na stovke triumfoval Kanaďan Andre De Grasse za 10,01.
V ženskej žŕdke sa z prvenstva tešila Kubánka Yarisley Silvová, ktorá prekonala latku vo výške 481 cm.
Na 3-tisíc metrov cez prekážky zvíťazila Keňanka Norah Jerutová (9:17,27), na osemstovke Juhoafričanka Caster Semenyaová časom 1:57,59.
O vrchol večera na štadióne Bislett sa postaral katarský výškar Mutaz Essa Barshim, ktorý preskočil latku vo výške 238 cm a vytvoril tohtoročné svetové maximum.
Súťaž diskárov sa stala korisťou Švéda Daniela Stahla (68,06 m), medzi ženami sa presadila Chorvátka Sandra Perkovičová (66,79).
Diamantová liga - Oslo:
Muži - 100 m:
1. | Andre De Grasse | Kanada | 10,01 |
2. | Chijindu Ujah | veľká Británia | 10,02 |
3. | Ben Youssef Meité | Pobrežie Slonoviny | 10,03 |
Muži - 400 m:
1. | Baboloki Thebe | Botswana | 44,95 |
2. | Matthew Hudson-Smith | Veľká Británia | 45,16 |
3. | Pavel Maslák | CŘ | 45,52 |
Muži - 1500 m:
1. | Jake Wightman | Veľká Británia | 3:34,17 |
2. | Elijah Motonei Manangoi | Keňa | 3:34,30 |
3. | Marcin Lewandowski | Poľsko | 3:34,60 |
Muži - 400 m cez prekážky:
1. | Karsten Warholm | Nórsko | 48,25 |
2. | Yasmani Copello | Turecko | 48,44 |
3. | Thomas Barr | Írsko | 48,95 |
Muži - disk:
1. | Daniel Stahl | Švédsko | 68,06 m |
2. | Fedrick Dacres | Jamajka | 67,10 |
3. | Philip Milanov | Belgicko | 66,39 |
Muži - výška:
1. | Mutas Essa Barschim | Katar | 238 cm |
2. | Bohdan Bondarenko | Ukrajina | 229 |
3. | Derek Drouin | Kanada | 225 |
Ženy - 200 m:
1. | Murielle Ahoureová | Pobrežie Slonoviny | 22,74 |
2. | Simone Faceyová | Jamajka | 22,77 |
3. | Gina Lückenkemperová | Nemecko | 23,04 |
Ženy - 800 m:
1. | Caster Semenyaová | JAR | 1:57,59 |
2. | Francine Niyonsabová | Burundi | 1:58,18 |
3. | Margaret Nyairerová Wambuiová | Keňa | 1:59,17 |
Ženy - žrď:
1. | Yarisley Silvová | Kuba | 481 cm |
2. | Anschelika Sidorovová | Nemecko | 475 |
3. | Lisa Ryzihová | Nemecko | 465 |
Ženy - disk:
1. | Sandra Perkovičová | Chorvátsko | 66,79 m |
2. | Yaime Pérezová | Kuba | 66,24 |
3. | Denia Caballerová | Kuba | 63,29 |
Ženy diaľka:
1. | Tianna Bartolettová | USA | 6,79 m |
2. | Darja Klišinová | Rusko | 6,75 |
3. | Claudia Salmanová-Rathová | Nemecko | 6,63 |
Ženy - 3000 m cez prekážky:
1. | Norah Jerutová | Keňa | 9:17,27 |
2. | Sofia Assefová | Etiópia | 9:17,34 |
3. | Fabienne Schlumpfová | Švajčiarsko | 9:21,65 |