Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Deschamps aj naďalej trénerom AS Monaco

SITA|4. jún 2004 o 13:59

MONACO 4. júna (SITA, AFP) - Tréner AS Monaco Didier Deschamps predĺžil kontrakt s neúspešným finalistom futbalovej Ligy majstrov 2003/2004 do roku 2007. V kuloároch sa uvažovalo, že 35-ročný kormidelník, ...

MONACO 4. júna (SITA, AFP) - Tréner AS Monaco Didier Deschamps predĺžil kontrakt s neúspešným finalistom futbalovej Ligy majstrov 2003/2004 do roku 2007. V kuloároch sa uvažovalo, že 35-ročný kormidelník, ktorý ako kapitán doviedol francúzsku reprezentáciu k triumfu na MS 1998 a ME 2000, by v nasledujúcej sezóne mohol prevziať taliansky tím Juventusu Turín alebo výber krajiny galského kohúta po Jacquesovi Santinim. "Dohodli sme sa na ďalšej trojročnej spolupráci. Je to rázny koniec všetkým dohadom, špekuláciám a zároveň dôkaz našich ambícií," uvádza sa v oficiálnom stanovisku klubu.

V priebehu tohto týždňa "kniežatá" oznámili, že sa im podarilo získať nové finančné zdroje vo výške 50 miliónov eur, ktoré použili na vyrovnanie dlhov a klub tak nebude nútený predať svoje najväčšie hviezdy. Zrejme aj táto správa presvedčila Deschampsa, aby nezmenil pôsobisko. "Ak by som skutočne chcel, už dnes by som bol trénerom Juventusu. Z osobných dôvodov som sa však rozhodol zostať. Nepredĺžil som zmluvu pre peniaze. To, čo ma skutočne zaujíma, je športová výzva. Túžim s týmto mužstvom dokázať ešte viac," povedal úspešný tréner.

Súvisiace články