Lauren Davisová
Lauren Davisová (Autor: SITA/AP)
SITA|26. aug 2013 o 18:19

Suárezová-Navarrová si medzi najlepšími 64 zmeria sily s CoCo Vandeweghovou.

NEW YORK. Tretia nasadená poľská tenistka Agniezska Radwaňská vyhrala v pondelok v 1. kole ženskej dvojhry grandslamového turnaja US Open nad Španielkou Silviou Solerovou Espinosovou v dvoch setoch 6:1, 6:2.

Do 2. kola bez väčších problémov postúpili aj ďalšie favoritky. Turnajová päťka Číňanka Na Li zdolala Bielorusku Oľgu Govorcovovú dvakrát 6:2 a osemnásta nasadená Španielka Carla Suarezová Navarrová vstúpila do US Open bez straty gemu, keď uštedrila dvoch "kanárov" Američanke Lauren Davisovej.

Česká tenistka Petra Cetkovská skončila svoje účinkovanie v ženskej dvojhre na US Open už v 1. kole, keď nestačila na Švédku Sofiu Arvidssonovú v trojsetovej bitke 6:1, 4:6, 1:6.

Postup do 2. kola si vybojovali aj ďalšie nasadené tenistky. Estónka Kaja Kanepiová (25) si poradila s domácou hráčkou Vaniou Kingovou v troch setoch 4:6, 7:6 (4), 6:1, ďalej bude v ženskej dvojhre na US Open pokračovať aj Francúzka Caroline Garciová či dvadsiata tretia nasadená Američanka Jamie Hamptonová.

Domáca tenistka Venus Williamsová si v 1. kole bez problémov poradila s turnajovou dvanástkou Belgičankou Kirsten Flipkensovou v dvoch setoch 6:1, 6:2. Miestenku do ďalšieho kola si vybojovala aj nemecká turnajová šestnástka Sabine Lisická, ktorá zvíťazila nad Ruskou Verou Duševinovou 6:2, 7:6 (3).

Dvojhra žien - 1. kolo:

Karolína Schmiedlová (SR) - Stefanie Vögeleová (Švaj.) 6:1, 5:7, 7:6 (4)

Sorana Cirsteová (Rum.-19) - Sharon Fichmanová (Kan.) 7:5, 5:7, 6:1

Ashleigh Bartyová (Aus.) - Estrella Cabezová-Candelová (Šp.) 6:1, 6:4

Ťie Čeng (Čína) - Kiki Bertensová (Hol.) 6:1, 6:3

Kurumi Narová (Jap.) - Alexandra Cadantová (Rum.) 6:2, 6:2

Paula Ormaecheová (Arg.) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 6:3, 7:6 (7)

Urszula Radwanská (Poľ.) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 6:1, 6:3

Patricia Mayrová-Achleitnerová (Rak.) - Magdaléna Rybáriková (SR-29) 7:6 (2), 6:3

Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) - Silvia Solerová-Espinosová (Šp.) 6:1, 6:2

Na Li (Čína-5) - Oľga Govorcovová (Biel.) 6:2, 6:2

Venus Williamsová (USA) - Kirsten Flipkensová (Belg.-12) 6:1, 6:2

Sabine Lisická (Nem.-16) - Vera Duševinová (Rus.) 6:2, 7:6 (3)

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-18) - Lauren Davisová (USA) 6:0, 6:0

Jamie Hamptonová (USA-23) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:4, 6:2

Kaia Kanepiová (Est.-25) - Vania Kingová (USA) 4:6, 7:6 (4), 6:1

Laura Robsonová (V. Brit.-30) - Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 7:5, 6:0