Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Hancko: Proti Chorvátsku môžeme pomýšľať na víťazstvo

Albert Rusnák (vľavo) a Dávid Hancko oslavujú gól v sieti Ukrajiny. (Autor: TASR)
SITA|3. sep 2019 o 09:49

Rodák z Prievidze pred začiatkom novej sezóny zmenil klub.

ŠAMORÍN. V októbri minulého roka debutoval v drese slovenskej seniorskej futbalovej reprezentácie a odvtedy je jej pevnou súčasťou.

Dvadsaťjedenročný obranca Dávid Hancko nechýba v nominácii Pavla Hapala ani na septembrové kvalifikačné zápasy, ktoré veľa napovedia o šanciach slovenského tímu v súvislosti s možným postupom na ME 2020.

Sparta prechádza zmenou

Rodák z Prievidze pred začiatkom novej sezóny zmenil klubové farby a doterajšie hosťovanie v pražskej Sparte si pochvaľuje.

"Som rád, že sa v lete moja situácia vyriešila a hneď som si začal pripisovať ligové štarty. Sparta je klub s bohatou históriou aj keď momentálne nie sú jej výsledky optimálne.

Sme na začiatku akejsi obmeny a verím, že situácia sa zlepší. Na tréningu je vidieť potenciál. Keď to prenesieme do zápasov, tak čoskoro prídu aj lepšie výsledky," povedal Hancko počas reprezentačného zrazu v Šamoríne.

Skúšal aj post stopéra

V predošlých prípadoch prichádzal Hancko do reprezentácie bez väčšej hernej praxe. Tentokrát v klube utešene zbiera minúty strávené na ihrisku, čo by mal zužitkovať aj v najcennejšom drese.

"Určite je to teraz lepšie. Predtým som v Taliansku síce trénoval navyše, ale zápasové tempo asi nič nenahradí. Fyzicky sa cítim výborne a verím, že som dobre pripravený na kvalifikačné zápasy," pokračoval kmeňový hráč Fiorentiny.

V Sparte dokonca nastupuje aj na pozícii stopéra, no pri konkurencii Milana Škriniara či Denisa Vavra zrejme dostane priestor na typickom ľavom kraji defenzívy.

Futbalový sviatok

Prvým z dvojice septembrových kvalifikačných súperov SR bude Chorvátsko, ktoré na vlaňajších majstrovstvách sveta získalo strieborné medaily.

"Jednoznačne to bude futbalový sviatok. Sú tam hráči, ktorých odmalička sledujem. Hrajú pravidelne Ligu majstrov a pôsobia v najlepších súťažiach na svete. O to väčšia motivácia bude proti nim nastúpiť," skonštatoval Hancko a následne sebavedomo dodal:

"Je to síce mužstvo z prvého koša, ale myslím si, že keď sa dobre pripravíme a podáme vynikajúci výkon, tak môžeme pomýšľať na víťazstvo."

Súvisiace články