Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Martinezová skončila pri španielskych reprezentáciách. Odvolali ma bez rešpektu, tvrdí

Conchita Martinezová. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. sep 2017 o 08:01

Nezaslúžila som si takýto koniec, priznala Conchita Martinezová.

MADRID. Kráľovská španielska tenisová federácia (RFET) odvolala vo štvrtok Conchitu Martinezovú z pozície kapitánky daviscupovej aj fedcupovej reprezentácie. Predstavitelia federácie sa tak rozhodli po zasadnutí v Barcelone.

"Odviedla vynikajúcu prácu, no rozhodli sme sa pre zmenu. V roku 2018 čakajú na naše tímy nové výzvy," priniesla agentúra DPA stanovisko RFET.

Španielsko prehralo v aprílovom štvrťfinále Davisovho pohára so Srbskom, s Pohárom federácie sa rozlúčilo už vo februárovom prvom kole, v ktorom podľahlo Česku. Martinezová bola kapitánka fedcupového družstva od roku 2013, daviscupový tím prebrala o dva roky neskôr.

"Som sklamaná a nespokojná s RFET, ktorá mi oznámila, že už so mnou neráta do nasledujúcej sezóny. Veľmi ďakujem našim hráčom, bola to pozitívna skúsenosť, prežila som si emócie, keď sme hájili farby Španielska," priznala Martinezová.

"Moja motivácia je rovnaká ako v prvý deň, rada by som pokračovala. Rozhodnutie bolo jednostranné, po mojom prínose pre španielsky tenis som si nezaslúžila takýto koniec. Bolo to bez rešpektu," dodala.

Vedenie RFET oznámi mená nových kapitánov v najbližších dňoch.

Súvisiace články