Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Clijstersová má dosť neustálych zranení, skončiť chce do dvoch rokov

TASR|16. jan 2006 o 08:38

Melbourne 16. januára (TASR) - Čas belgickej tenistky Kim Clijstersovej na kurtoch sa podľa je vlastných slov kráti. Predpovedá, že vo svojej vrcholovej ...

Melbourne 16. januára (TASR) - Čas belgickej tenistky Kim Clijstersovej na kurtoch sa podľa je vlastných slov kráti. Predpovedá, že vo svojej vrcholovej kariére nebude pokračovať viac ako dva roky. V súčasnosti sa však koncentruje najmä na prvý vrchol sezóny, v úvodnom kole grandslamového turnaja Australian Open sa druhá nasadená Belgičanka stretne s Kórejčankou Joon Jer Cho.

Ešte pred pár dňami správy hovorili o jej neúčasti, zranenie bedrového kĺbu sa nakoniec ako vážne neukázalo a Clijstersová tvrdí, že sa cíti deň od dňa lepšie. Napriek tomu však na dlhú budúcnosť na kurtoch nepomýšľa. "Ešte dva roky, teda ak vydržím. Ak súčasná séria zranení bude pokračovať, bude to asi skôr," hovorí len 22-ročná športovkyňa.

V poslednom roku zaznamenala skvelý návrat po zranení zápästia, počas ktorého získala na US Open svoj prvý grandslamový titul. No počas liečenia zranenia si uvedomila, že tenis je pre ňu stále ťažší. "Frustrovalo ma to, všetky tie cvičenia, ktoré som musela robiť... Teraz ich neubúda, naopak je toho stále viac. V najbližších dvoch rokoch chcem zo seba vydať všetko a potom toho už naozaj bude mať dosť," zdôverila sa so svojimi pocitmi bývalá snúbenica Lleytona Hewitta.

Súvisiace články