Cibulkovej stačí set alebo dvojsetová prehra najviac o 4 gemy

Dominika je blízko semifinále na malých MS v Sofii.
Dominika je blízko semifinále na malých MS v Sofii. (Autor: archív SITA/AP)
SITA|30. okt 2014 o 10:57

Ak slovenská jednotka získa vo štvrtkovom dueli s Nemkou Petkovicovou jeden set, určite bude víťazkou skupiny.

SOFIA. Slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej stačí vo štvrtkovom zápase s Nemkou Andreou Petkovicovou (približne po 19.45 h SEČ) jeden set alebo dvojsetová prehra najviac o štyri gemy.

Ak sa jej to podarí, naisto postúpi zo základnej skupiny do sobotňajšieho semifinále koncosezónneho podujatia WTA Tournament of Champions na tvrdom povrchu v hale Arena Armeec v bulharskej Sofii (malých MS).

Pri možnej konštelácii troch hráčok so zápasovou bilanciou 2:1 a pomerom setov 4:2 (ak by Slovenka prehrala 0:2 a v piatok by Španielka Carla Suárezová-Navarrová zvíťazila 2:0 nad Bulharkou Cvetanou Pironkovovou) by rozhodovala percentáž gemov.

Cibulková momentálne má rozdiel gemov +8, Petkovicová -2. Pri dvojsetovej prehre Cibulkovej dovedna o 4 gemy by tieto údaje boli +4, resp. +2, čo by určite znamenalo jej lepšiu percentáž gemov (pričom prípadných dvakrát +3 by nemohlo viesť k matematickej prevahe Slovenky - rozhodli by o tom doslova tisíciny).

Suárezová-Navarrová by sa prostredníctvom triumfu 2:0 na sety nad Pironkovovou dostala prinajhoršom na +6.

Ak Cibulková prehrá s Petkovicovou 0:2 na sety a mala by horšiu percentáž gemov ako Nemka, ešte stále by sa mohla dočkať pomoci od Pironkovovej v podobe zisku aspoň setu proti Suárezovej-Navarrovej.