Cibulková v Sydney vyhrala prvý zápas v roku 2015

Najlepšia Tenistka roka 2014 Dominika Cibulková.
Najlepšia Tenistka roka 2014 Dominika Cibulková. (Autor: TASR)
SITA|12. jan 2015 o 08:08

V 2. kole ju čaká bývalá krajanka Jarmila Gajdošová, s ktorou vypadla vo štvorhre.

SYDNEY. Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková nasadená ako siedma zvíťazila v pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji v austrálskom Sydney nad francúzskou kvalifikantkou Kristinou Mladenovicovou za 73 minút dvakrát 6:2.

Slovenka sa tešila z prvého víťazstva v roku 2015. Cibulková proti 21-ročnej súperke upravila vzájomnú zápasovú bilanciu už na 4:0.

V osemfinálovom 2. kole čaká na 25-ročnú Bratislavčanku jej bývalá krajanka Jarmila Gajdošová, ktorá reprezentuje Austráliu.

Pre Cibulkovú je turnaj v Sydney posledná previerka pred grandslamovými Australian Open (19. januára - 1. februára), na ktorých sa pokúsi pripomenúť svoj vlaňajší prienik až do finále.

V Sydney hrá 8. raz a má miestny rekord v podobe predvlaňajšieho finále, v ktorom inkasovala dvojitého kanára 0:6, 0:6 od Poľky Agnieszky Radwanskej. Minulý rok už v 1. kole podľahla Nemke Angelique Kerberovej 6:7, 5:7.

Do tejto sezóny vstúpila pondelňajšou prehrou 5:7, 2:6 s Američankou Madison Keysovou v 1. kole v Brisbane.

Štvorhra - 1. kolo:

Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA-1) - Dominika Cibulková, Jarmila Gajdošová (SR/Aus.) 6:4, 6:4 za 75 minút

Dvojhra - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-7) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:2, 6:2

Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) - Alizé Cornetová (Fr.) 6:3, 6:2

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Caroline Wozniacka (Dán.-4) 6:4, 1:1 - skreč, Wozniacka odstúpila

Angelique Kerberová (Nem.-5) - Lesia Curenková (Ukr.) 1:6, 6:4, 6:3

Jekaterina Makarovová (Rus.-6) - Elina Svitolinová (Ukr.) 7:6 (1), 6:2

Cvetana Pironkovová (Bul.) - Flavia Pennettová (Tal.-8) 6:3, 7:6 (4)

Jarmila Gajdošová (Aus.) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:1, 7:6 (5)

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) - Sara Erraniová (Tal.) 6:0, 7:5

Šuaj Pcheng (Čína) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 1:6, 7:6 (1), 6:4

Karolína Plíšková (ČR) - Polona Hercogová (Slovin.) 6:4, 6:4

Samantha Stosurová (Aus.) - Lucie Šafářová (ČR) 7:6 (3), 5:7, 6:3

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - Sabine Lisická (Nem.) 6:3, 3:6, 7:6 (4)