Cibulková uhrala vo štvrťfinále v Hertogenboschi iba dva gemy

TASR|21. jún 2012 o 12:15

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA na tráve v holandskom Hertogenboschi

HERTOGENBOSCH. (dotácia 220.000 dolárov).

Vlaňajšia semifinalistka ako nasadená trojka prehrala prvýkrát v kariére s Ruskou Naďou Petrovovou za 61 minút hladko v dvoch setoch 2:6 a 0:6. Z generálky na prestížny Wimbledon si odnáša prémiu 5625 dolárov a 70 bodov do svetového rebríčka WTA.

Cibulková hneď v úvodnom geme zápasu s Petrovovou stratila podanie. Hneď vzápätí síce kontrovala rebrejkom a otočila na 2:1, Ruska však potom získala päť hier v rade a prvý set získala jasne vo svoj prospech. Petrovová výborne returnovala, vďaka agresívnej hre dokázala dostať súperku pod tlak.

V druhom dejstve ruská tenistka úplne ovládla trávnatý dvorec a Cibulkovej uštedrila "kanára". Slovenskej jednotke odplatila dve prehry zo zámorských "hardov" v Stanforde a Montreale z roku 2008.