Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Cibulková: Dám do toho všetko, aby som finále vyhrala

Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|22. okt 2011 o 16:25

Slovenská tenisová jednotka je po týždni opäť vo finále turnaja WTA Tour. Po Linzi aj v Moskve. V nedeľu chce v zápase s Estónkou Kaiou Kanepiovou vybojovať svoj prvý titul.

Slovenská tenisová jednotka je po týždni opäť vo finále turnaja WTA Tour. Po Linzi aj v Moskve. V nedeľu chce v zápase s Estónkou Kaiou Kanepiovou vybojovať svoj prvý titul.

V ruskom hlavnom meste ste po turnajovej jednotke Vere Zvonariovovej zarmútili v semifinále aj ďalšiu domácu tenistku Jelenu Vesninovú. Výsledok 6:0, 6:2 prezrádza jednoznačný priebeh. Ste v životnej forme?

"Neviem, či v životnej, ale hrám dobre. Proti Vesninovej som v sobotu začala tak, akoby som pokračovala v súboji so Zvonariovovou a na Jelenu to bol príliš rýchly tenis. Robila chyby, donútila som ju k nim. V druhom sete už bolo menej výmien, stratila som rytmus, a tak som sa musela hecovať, aby som nepoľavila."

Bude tento výkon stačiť na finálové víťazstvo?

"Každý zápas je iný, no ak zopakujem tenis z posledných dvoch dní, mám dobrú šancu. Netvrdím, že som hrala bezchybne. Musím si zlepšiť servis, ten ma v posledných stretnutiach trápil."

Pozerali ste sa na druhé semifinále Kanepiová - Šafářová? Možno ste si vo finále viac želali českú ľaváčku, s ktorou máte zápasovú bilanciu 3:0. Je tak?

"Súperky si nevyberám, ani sa tým nezaťažujem. Ja to nemôžem ovplyvniť. Zápas som pozerala v telke počas masáže. Som si vedomá, že v tejto forme môžem zdolať ktorúkoľvek hráčku. Aj Kanepiovú, hoci som jej doteraz dva razy podľahla. Boli to tesné prehry."

Hrali ste s obviazanou pravou nohou, ale na pohybe to nebolo vidieť.

"Je to len prevencia, nemám žiadne bolesti."

V lóži bol váš priateľ Michal aj kondičný tréner Dejan Vojnovič, ale chýbal tréner Željko Krajan. Pred týždňom v Linci vás ešte sprevádzal.

"Ha, ha, ha. Željko mi po štvrťfinále so Zvonariovovou písal esemesku, že ja už trénera nepotrebujem... Robil si žarty. Už predtým sme sa dohodli, že na môj posledný turnaj sezóny pôjdem bez trénera. On už išiel na dovolenku."

Kedy sa na dovolenku chystáte vy?

"Odlet som si naplánovala už na pondelok a vyzerá to, že ho budem musieť o deň posunúť. Našťastie, sú to príjemné starosti."

Aký suvenír si prinesiete z Moskvy?

"Najlepší by bol víťazný pohár. Obľúbila som si toto mesto. Bývame v hoteli v centre, dookola je plno dobrých reštaurácií. Fotku na Červenom námestí sme si urobili už v prvých dňoch."

Tento týždeň ste sa objavili na zozname denníka Svenska Dagbladet, ako jedna zo šiestich tenistiek na nižšom stupni podozrenia Útvaru tenisovej integrity, ktorý dohliada na dodržiavanie protikorupčných pravidiel. Ako ste zareagovali?

"Spočiatku som sa pri tejto správe pousmiala, ale už mi to začína liezť na nervy. Ide o výmysel. No ľuďom to zostane v ušiach. Nikto so mnou na túto tému nehovoril a naraz som na akejsi listine medzi podozrivými. Dúfam, že sa celá záležitosť vyšetrí a moje meno bude očistené."

V nedeľu nastúpite v Moskve na svoje štvrté finále turnaja WTA. Môžete sa poučiť z predchádzajúcich troch, aby ste dosiahli na prvý titul?

"Keď si ich premietnem v hlave, každé bolo iné. Teraz sa cítim ako zrelá hráčka, som už niekde inde. Dám do toho všetko, aby som vyhrala!"

Súvisiace články