Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Cibulková: Cieľom ostáva elitná desiatka

Dominika Cibulková mala na turnaji v Madride veľmi dobrú formu, keď dokázala zdolať aj Mariu Šarapovovú. (Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|19. máj 2011 o 10:00

Podľa slovenskej tenisovej jednotky nie je na Roland Garros žiadna jasná favoritka a sama sa cíti vo forme. Grandslamový turnaj v Paríži sa začína v nedeľu.

BRATISLAVA. Na Roland Garros, druhom grandslamovom podujatí roka, sa zo slovenských tenistov dávajú najväčšie šance Dominike Cibulkovej.

Slovenská jednotka patrí na antuke k užšej svetovej špičke, čo potvrdila najmä v roku 2009, keď sa dostala na parížskom turnaji až do semifinále. Dodnes je to jej najlepší výsledok v kariére.

„Pred dvoma rokmi to bol skvelý turnaj, rada naň spomínam. Teraz je to však nová výzva. Roland Garros ostáva mojím najobľúbenejším grandslamom, “ rozhovorila sa dvadsiata tretia hráčka rebríčka WTA.

Pauza pomohla

Vlani sa dostala len do tretieho kola, v ktorom ju vyradila po dvoch setoch Venus Williamsová.

Tento rok nechce hovoriť o konkrétnych cieľoch, ale podľa vlastných slov sa cíti dobre a netrápi ju už ani zranenie brušného svalstva, pre ktoré mala desaťdňovú pauzu.

„Dostávala som plazmové injekcie, ktoré mi pomohli. V utorok som už prvýkrát naplno hodinku trénovala. Nerobilo mi to problém už ani pri servise, kde ma to predtým najviac bolelo.“

Cibulková sa zranila vo štvrťfinálovom zápase proti Petre Kvitovej na turnaji v Madride. Dovtedy hrala v Španielsku vo výbornej forme, keď zdolala aj favoritku turnaja Mariu Šarapovovú.

„Výhra nad Šarapovovou mi dodala sebavedomie. Predsa len ukázala, že momentálne má výbornú formu, keď vyhrala cez víkend Masters turnaj v Ríme. Mám zo seba dobrý pocit aj na tréningoch. Pauza mi pomohla, aj keď mohla by byť ešte trošku dlhšia. Forma, ktorú som mala, sa nemôže len tak zrazu stratiť.“

Dominika Cibulková zdolala na Roland Garros v pamätnom štvrťfinále Mariu Šarapovovú

Zdolateľná je každá

Podľa Cibulkovej nie je na Roland Garros výraznejšia favoritka, a preto má šancu na úspech viac hráčok.

„Je to veľmi otvorené. Bolo to vidieť aj v Madride, kde sa do štvrťfinále dostala len jedna nasadená hráčka. Mojím cieľom ostáva dostať sa v tomto roku do top ten. V rebríčku nie je momentálne žiadna dominantná tenistka, ktorá by sa nedala zdolať.“

Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka ukázala antukovú formu už v stretnutí Pohára federácie proti Srbkám, kde vyhrala obe dvojhry. Na výhru to však nestačilo, keď Hantuchová s Rybárikovou neuveriteľne stratili vyhraný zápas vo štvorhre.

„Týždeň mi to nedalo spať. Potom som to hodila za hlavu, stalo sa, už to nenapravíme. Život ide ďalej.“

Súvisiace články