Česká biatlonistka Gabriela Soukalová skončila v stíhacích pretekoch štvrtá.
Česká biatlonistka Gabriela Soukalová skončila v stíhacích pretekoch štvrtá. (Autor: MAFRA - MICHAL SVÁČEK)
Sportnet|11. feb 2014 o 22:40

Gabriela Soukalová nie je sklamaná, hoci ju o medailu pripravila jediná chyba na poslednej streleckej položke.

SOČI. Málo vídaný výkon predviedla v utorňajších stíhacích pretekoch česká biatlonistka Gabriela Soukalová.

Hoci do pretekov štartovala až z 29. miesta so stratou 1 minúty a 11 sekúnd zo šprintu, na 10-kilometrovej trati sa prepracovala na konečné štvrté miesto. Na bronz jej chýbalo 5,6 sekundy.

Zlatú medailu získala Bieloruska Darja Domračevová, druhá skončila Tora Bergerová a tretia Slovinka Teja Gregorinová. Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová obsadila šieste miesto.

Päť sekúnd je celkom dosť

„Všetci sa ma pýtajú, či som sklamaná, že nemám medailu, ale musím povedať, že vôbec! Aj keď to na čas bolo blízko, v cieľovej rovinke je päť sekúnd celkom veľký kus,“ hovorila pre idnes.cz s tým, že na trati odovzdala maximum. „Už som tam nemohla nechať ani pol sekundy.“

Soukalová je dcérou slovenskej bežkyne na lyžiach Gabriely Svobodovej-Sekajovej. Po zbabranom šprinte jej vravela, že v stíhačke to na medailu už isto nebude.

„Maminka moja milá, musíš mi to povedať aj nabudúce, asi mi to prináša šťastie,“ vravela Češka.

Soukalová si podľa vlastných slov pred pretekmi hovorila, že keby dala na strelnici štyrikrát nulu, mohla by skončiť do desiateho miesta. Napokon terč raz minula a napriek tomu sa vyšplhala na štvrté miesto. „Bol to asi môj najväčší skok v živote.“

Soukalová patrí k favoritkám

Soukalová je favoritkou aj v ďalších štartoch, v tejto sezóne vyhrala tri individuálne preteky Svetového pohára.

V piatok čakajú biatlonistky vytrvalostné preteky a v pondelok preteky s hromadným štartom.

Prekvapením biatlonových súťaží sú zatiaľ výsledky Nemecka. Veľmoc v tomto športe je po štyroch súťažiach bez medaily. A v desiatke má jediné umiestnenie.

Domov»Zimné športy»Česká biatlonistka Soukalová išla z 29. pozície, od medaily ju delilo päť sekúnd