Budaj pomohol Coloradu 37 zákrokmi a asistenciou

Peter Budaj v zápase s Buffalom.
Peter Budaj v zápase s Buffalom. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. jan 2011 o 07:03

Brankár Colorada Peter Budaj podal v zápase proti Buffalu veľmi dobrý výkon. Pomohol svojmu tímu k výhre 4:3 po predĺžení.

Brankár Colorada Peter Budaj podal v zápase proti Buffalu veľmi dobrý výkon, keď zaznamenal 37 zákrokov.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Peter Budaj vychytal v utorňajšom zápase zámorskej NHL Coloradu víťazstvo 4:3 po predĺžení nad Buffalom.

Dvadsaťosemročného Banskobystričana po stretnutí vyhlásili za tretiu hviezdu duelu.

Budaj si navyše vo svojom 217. súboji v NHL pripísal aj siedmu asistenciu, keď po úspešnom zákroku pred bránkou sa uňho začala akcia, na konci ktorej sa strelecky presadil Winnik. Gólman Colorada nastúpil v tejto sezóne dvadsiatykrát, pripísal si desiaty víťazný zápas. Prezentoval sa pri tom 37 úspešnými zákrokmi.

((video))

Hral opäť aj Tatar

V drese Buffala odohral vyše 24 minút obranca Andrej Sekera, svojho reprezentačného kolegu ohrozil jednou strelou.

Tretí zápas v NHL v kariére odohral Tomáš Tatar, ktorého Detroit vyhral v Edmontone 5:3. Talentovaný krídelník odkorčuľoval takmer 13 minút a pripísal si dva strelecké pokusy.

Red Wings viedli v Edmontone 3:1, domáci ešte dokázali v tretej tretine vyrovnať, favorit si však napokon odviezol dva body. Detroit sa bodovo dotiahol na doterajšieho lídra NHL z Vancouveru, oba tímy majú na svojom konte po 55 bodov. Dvoma gólmi, vrátane víťazného, sa v zápase prezentoval Todd Bertuzzi.

Iba jeden gól videli diváci vo Washingtone, Martin St. Louis v predĺžení rozhodol o chudobnom víťazstve Tampy Bay 1:0. V drese Lightnings zažil úspešnú premiéru po výmene z New York Islanders brankár Dwayne Roloson. Štyridsaťjedenročný gólman kryl 34 striel Alexandra Ovečkina a spol. Capitals prvýkrát vo svojej histórii prehrali 0:1 po predĺžení. "Roloson mal niekoľko neuveriteľných zákrokov,“ krútil hlavou po stretnutí podľa AP Ovečkin, ktorý v posledných 23 zápasoch strelil iba 4 góly.

Tampa sa dotiahla na najlepších

"Blesky" vyhrali deväť z posledných jedenástich zápasov a bodovo sa dotiahli na najlepšie tímy na Východe Pittsburgh a Philadelphiu. Všetky tri mužstvá majú po 53 bodov. "Bol to skvelý duel, atmosférou mi pripomínal play-off. Vždy sa mi lepšie hrá proti mužstvám z popredných miest tabuľky. Vybičuje ma to k lepšiemu výkonu,“ priznal po stretnutí Roloson.

Premiérový gól v NHL z hokejky obrancu Claytona Stonera rozhodol o víťazstve Minnesoty nad nevýrazným New Jersey. Wild stačilo na výhru 2:1 iba osemnásť striel, ich brankár Jose Theodore mal 21 úspešných zákrokov. Devils z ostatných pätnástich zápasov prehrali trinásť a nepomohla im ani trénerská výmena.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 24. Kovaľčuk (Zajac, Palmieri) - 12. Clutterbuck, 42. Stoner (Havlát, Bouchard).

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:18, brankári: Hedberg - Theodore. Diváci: 13 257.

Washington - Tampa Bay 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 63. St. Louis (Lecavalier, Kubina).

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Hendricks - Downie obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:38, brankári: Varlamov - Roloson. Diváci: 18 398.

Colorado - Buffalo 4:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 15. Winnik (Galiardi, BUDAJ), 17. O´Reilly (Winnik), 47. Duchene (Fleischmann, Hejduk), 65. Jones (Fleischmann, Wilson) - 15. Vanek (Stafford, Connolly), 45. J. Hecht (Pominville, Vanek), 46. Montador (Stafford).

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 34:40, brankári: BUDAJ - Miller. Diváci: 12 548.

Phoenix - Columbus 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 27. Upshall (Belanger, Doan), 30. Lepisto (Hanzal, Vrbata), 52. Doan (Yandle, Belanger), 53. Fiddler (Aucoin, Pyatt) - 32. Umberger (Nash, Brassard), 48. Voráček (Brassard, Ťutin).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:28, brankári: Bryzgalov - Garon. Diváci: 8222.

Edmonton - Detroit 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly: 12. Brule (Reddox, Omark), 45. Peckham (Gagner, Hemský), 52. Gagner (Hemský) - 4. Zetterberg (Lidström, Miller), 27. Bertuzzi (Hudler, Filppula), 31. Draper (Helm, Rafalski), 58. Bertuzzi (Kronwall, Filppula), 58. Helm (Abdelkader, Lidström).

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:37, brankári: Chabibulin - Osgood. Diváci: 16 839.