Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Bourque, Coffey a Murphy sa dostali do Siene slávy

Sportnet|10. nov 2004 o 00:00

TORONTO - Troch legendárnych obrancov uviedli v pondelok v Toronte do Siene slávy NHL. Ray Bourque, Paul Coffey a Larry Murphy majú odohraných viac ako 20 sezón v NHL a spolu získali 9 prsteňov pre víťazov Stanley Cupu. "Všetci traja vedeli neuveriteľne .

Legendy svetového hokeja (zľava) Larry Murphy, Paul Coffey a Ray Bourque sa pýšia prsteňmi po slávnostnom uvedení do hokejovej Siene slávy v Toronte.

FOTO - TASR/AP

TORONTO - Troch legendárnych obrancov uviedli v pondelok v Toronte do Siene slávy NHL. Ray Bourque, Paul Coffey a Larry Murphy majú odohraných viac ako 20 sezón v NHL a spolu získali 9 prsteňov pre víťazov Stanley Cupu. "Všetci traja vedeli neuveriteľne rozohrávať puk. Bourque mohol hrávať v Bostone celé zápasy. Vynikajúco zvládal všetky herné situácie. Coffey bol jedným z najlepších korčuliarov, ktorí kedy pôsobili v NHL. Murphy bol neskutočne spoľahlivý. Počas takej dlhej kariéry vynechal iba 28 stretnutí pre zranenia," povedala na margo trojice ocenených bývalá hviezda Wendel Clark.

Bourque nastúpil v dresoch Bostonu a Colorada na 22 sezón, pričom až v poslednej získal v drese Avalanche vytúžený Stanley Cup. Účastník 19 zápasov hviezd si v 1162 dueloch v kariére pripísal na svoje konto 410 gólov a 1169 asistencií. V oboch ukazovateľoch drží rekord medzi obrancami prestížnej profiligy. Na svojom konte má aj päť ocenení Norris Trophy pre najlepšieho obrancu NHL.

"Keď sa teraz pozriem naspäť, s úžasom si môžem povedať iba - to bola jazda. Môžem povedať, že sa mi splnili najsmelšie sny," povedal Bourque.

Paul Coffey vystriedal za 21 sezón 9 tímov a vyhral Stanley Cup celkovo štyrikrát (3x Edmoton, 1x Pittsburgh) a v produktivite zaznamenal 1531 kanadských bodov. "Moje zaradenie do Siene slávy beriem ako obrovské ocenenie," uviedol Coffey.

Larry Murphy sa tešil z najcennejšej trofeje rovnako štyrikrát (2x Pittsburgh, 2x Detroit) a v 1615 dueloch zaznamenal 287 gólov a 929 asistencií. "Zaradenie medzi najlepších hokejistov vôbec je neskutočný pocit. Je to jedno z najväčších ocenení v moje kariére," dodal Murphy. (sita, afp)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - Stanley Cup
New York Islanders vs. Tampa Bay Lightning
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
Kurzy prináša