Biatlonista Baloga sa blysol v stíhačke

(Autor: TASR/Branislav Račko)
Richard Hudeček|8. mar 2017 o 13:04

V Brezne-Osrblí sa uskutočnili majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone.

PREŠOV. Najprv boli na programe vytrvalostné preteky juniorov. Súťažilo sa vo veternom a upršanom počasí. FoxTeam klub biatlonu Prešov reprezentoval na podujatí Matej Baloga.

Vo vytrvalostných pretekoch v juniorskej kategórii po nevydarenej streľbe (1+3+2+1) sa Matej Baloga umiestnil na 67. mieste.

Ani v rýchlostných pretekoch sa Matejovi strelecky opäť nedarilo (2+3) a skončil na 57. mieste. Našťastie mu to stačilo na postup do stíhacích pretekov.

V nich predviedol veľmi dobrý výkon. Štartoval so stratou 3:43 min. až z 57. miesta, no konečne mu vyšla streľba.

V ležkách zvládol všetkých desať terčov a zdalo sa, že to budú tri nuly v rade, ale zanadával si po chybe na 15. terči.

Stále sa ale posúval. Minul ešte 18. terč a s bilanciou 0+0+1+1 sa dostal na 33. miesto (+4:18 min.).