Bhupáthí a Paes zdolali Bryanovcov, postupujú z prvého miesta

SITA|25. nov 2011 o 20:33

Maheš Bhupáthí a Leander Paes zvíťazili v záverečnom zápase v A-skupine na výberovom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne nad Bobom a Mikom Bryanovcami za 58 minút 6:4, 6:2.

LONDÝN. Indickí tenisoví veteráni Maheš Bhupáthí a Leander Paes zvíťazili v záverečnom zápase v základnej A-skupine štvorhry na výberovom šampionáte ATP World Tour Finals v Londýne nad Bobom a Mikom Bryanovcami za 58 minút 6:4, 6:2 a postúpili práve s týmito Američanmi do sobotňajšieho semifinále.

Bhupáthí a Paes sa ako prví v konečnej tabuľke skupiny stretnú medzi najlepšími štyrmi dvojicami s Poliakmi Mariuszom Fyrstenbergom a Marcinom Matkowským. Bryanovci si zmerajú sily s víťazmi B-skupiny deblovej časti tohto podujatia, Bielorusom Maxom Mirným a Kanaďanom Danielom Nestorom.

Od 21.00 h SEČ je na programe rozuzlenie v A-skupine dvojhry. Ak Španiel David Ferrer ako už istý semifinalista zdolá Čecha Tomáša Berdycha, zoberie so sebou do semifinále Srba Novaka Djokoviča a zároveň sa vyhne papierovo predsa len zjavne náročnejšiemu duelu so Švajčiarom Rogerom Federerom, víťazom B-skupiny.

Berdych potrebuje na prienik do víkendovej vyraďovacej fázy triumf nad Ferrerom. V takom prípade by zároveň bol prvý v tabuľke a hral by proti Francúzovi Joovi-Wilfriedovi Tsongovi. Popoludní Djokovič prehral s krajanom Jankom Tipsarevičom 6:3, 3:6, 3:6.

ico

Štvorhra - A-skupina:

Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 6:4, 6:2 za 58 minút

Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) - Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) 6:3, 6:4 za 68 minút

Konečná tabuľka A-skupiny štvorhry:

1. Bhupáthí, Paes 3 2 1 4:2 32:27 4 - postup do semifinále

2. B. Bryan, M. Bryan 3 2 1 4:3 32:27 4 - postup do semifinále

3. Melzer, Petzschner 3 1 2 3:4 32:34 2

4. Lindstedt, Tecau 3 1 2 2:4 23:31 2

Legenda: poradie, dvojica, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) 6:7 (4), 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk), Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) - Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) 7:6 (6), 6:1, Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-6) 6:1, 6:2, Maheš Bhupáthí, Leander Paes (India-4) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-7) 7:5, 6:3

Pozn.: Pri rovnosti dvoch párov rozhodol výsledok vzájomného zápasu.

Konečná tabuľka B-skupiny štvorhry:

1. Mirnyj, Nestor 3 3 0 6:2 35:28 6 - postup do semifinále

2. Fyrstenberg, Matkowski 3 2 1 4:3 32:26 4 - postup do semifinále

3. Llodra, Zimonjič 3 1 2 4:4 33:33 2

4. Bopanna, Qureshi 3 0 3 1:6 24:37 0

Výsledky: Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) - Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) 6:4, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (2), 4:6, 11:9 (zápasový tajbrejk), Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) 6:4, 6:3, Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 7:6 (6), 6:3, Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-3) - Michael Llodra, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-2) 4:6, 6:3, 10:7 (zápasový tajbrejk), Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.-8) - Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pak.-5) 6:2, 6:1