Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Bettman obhajoval hokejovú NHL, Ottawa by mala zmeniť majiteľa v júli

TASR|28. máj 2003 o 13:03

East Rutherford 28. mája (TASR) - Komisár NHL Gary Bettman reagoval na kritiku, že hra v najvyššej zámorskej hokejovej súťaži nie je dostatočne útočná ...

East Rutherford 28. mája (TASR) - Komisár NHL Gary Bettman reagoval na kritiku, že hra v najvyššej zámorskej hokejovej súťaži nie je dostatočne útočná a klesá jej sledovanosť.

"Nemyslím si, že sa s hokejom deje niečo zlé," povedal Bettman. "Nerozumiem tomu, ako niekto môže povedať, že zaujímavosť a napätie v hre určuje iba počet gólov." Vedenie NHL urobilo opatrenia voči neustálemu zdefenzívňovaniu hry, ktorých účinky sa už prejavujú. Bettman poukázal najmä na fakt, že v tejto sezóne padlo viac hetrikov, zrodilo sa viac desať a viaczápasových sérií hráčov so zápisom do produktivity a oproti sezóne 2001/2002 až štvornásobne vzrástol počet hráčov, ktorí dosiahli priemerne aspoň bod na zápas.

"Prvým krokom je zastaviť obranný trend," povedal Bettman. "Myslím, že sa nám to podarilo. Ešte to síce nie je úplne perfektné, ale budeme pokračovať dovtedy, kým sa dostaneme na dokonalú úroveň."

Bettman taktiež odmietol správy, podľa ktorých nová televízna zmluva prinesie NHL menej financií. V súčasnosti získava NHL od spoločností ABC a ESPN 600 miliónov dolárov. Komisár zároveň vyjadril svoje presvedčenie, že predaj klubu Ottawa Senators kanadskému miliardárovi Eugenovi Melnykovi by mal byť ukončený na začiatku júla. Zároveň konštatoval, že Hráčska asociácia NHL (NHLPA) zatiaľ neiniciovala rokovania o novej kolektívnej zmluve. Súčasná dohoda vyprší v septembri 2004.

ja ph

Súvisiace články