Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Belgičan Goffin neprehral už 24 zápasov

David Goffin. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 20. aug 2014 o 10:35

"Moje sebavedomie je oveľa vyššie ako predtým. S víťazstvami prichádza pocit istoty a na mojej hre je to vidieť," vraví 23-ročný tenista.

WINSTON SALEM. Keď 23. júna belgický tenista David Goffin prehral zápas 1. kola Wimbledonu s domácim obhajcom Andym Murrayom, zrejme netušil, čo bude v jeho podaní nasledovať v ďalších týždňoch. Odvtedy 23-ročný Goffin nepoznal trpkosť prehry a šnúru víťazných zápasov natiahol už na 24.

Postupne získal tituly na challengerových antukových podujatiach v Scheveningene, Poznani a Tampere, víťazne zvládol aj turnaj hlavného okruhu ATP v Kitzbüheli a zatiaľ mu nerobí problém ani prechod na tvrdý povrch vo Winstone Saleme.

Po víťaznej kvalifikácii postúpil v hlavnej súťaži už do osemfinále. V 1. kole vyradil bývalého hráča Top Ten a obhajcu titulu Rakúšana Jürgena Melzera a v druhom kole nedal šancu nasadenej štvorke, Argentínčanovi Leonardovi Mayerovi.

Víťazovi júlového turnaja v Hamburgu uštedril za necelú hodinu debakel 6:3, 6:1. Začiatkom júla patrilo Goffinovi v rebríčku ATP World Tour 106. miesto, teraz je už šesťdesiaty druhý.

"Moje sebavedomie je oveľa vyššie ako predtým. S víťazstvami prichádza pocit istoty a na mojej hre je to vidieť. Toto leto hrám zatiaľ svoj najlepší tenis. Teším sa z toho," cituje Goffina server ATP.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články