Beck neuspel vo finále štvorhry v Johannesburgu

SITA|7. feb 2010 o 14:32

Slovenský tenista Karol Beck sa v nedeľu nedočkal svojho prvého triumfu na hlavnom okruhu ATP.

JOHANNESBURG. Na podujatí ATP World Tour 250 SA Open v juhoafrickom Johannesburgu (dotácia 442 500 USD, tvrdý povrch) v nedeľňajšom finále dvoch nenasadených párov Beck spolu s Izraelčanom Harelom Levym podľahli indicko-pakistanskej dvojici Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Quareshi za 68 minút 6:2, 3:6 a 5:10. Víťazi sa v záverečnom zápasovom tajbrejku rozhodujúcim spôsobom odpútali z 5:4 na 7:4 a neskôr za stavu 9:5 využili pri svojom podaní prvý mečbal. Zdolaní finalisti si rozdelia prémiu 12 800 USD a pribudne im 150 bodov do rebríčka.

Dvadsaťsedemročný Beck (130. v párovom renkingu ATP) bol blízko k zisku svojho prvého deblového titulu na najvyššej úrovni. Prvý set totiž spoločne s Levym získali hladko za 29 minút 6:2 (v úvode bolo už 4:0), keď súperom dvakrát vzali ich servis. Za stavu 1:1 v druhom dejstve však súboj prerušili na bezmála hodinu pre dážď a po návrate na dvorec sa situácia zmenila. Ind a Pakistanec ušli Beckovi s Levym z 2:2 na 5:2 a napokon set získali 6:3. V rozhodujúcom supertajbrejku už Bopanna s Ul-Haq Quareshim dominovali 10:5. Beck je na challengerovej úrovni spoludržiteľom 13 trofejí, z toho vlani získal päť.

Výsledok:

Štvorhra - finále:

Rohan Bopanna, Aisam-Ul-Haq Quareshi (India/Pak.) - Karol Beck, Harel Levy (SR/Izr.) 2:6, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 68 minút